powrót str główna

PIELGRZYMKA POLONIJNEJ GRUPY TURYSTYCZNEJ

 

ZIEMIA ŚWIĘTA JORDANIA  23.09  - 04.10.2024

 

Dzień 1./23.09 Bruksela - Tel Aviv - Betlejem

Bruksela: 09:45 - 15:15 | przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja, spotkanie integracyjne./ informacyjne.

 

 

2. /24.09 Jerycho – Wadi Quelt – Masada _Eilat

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej, postój na punkcie widokowym Wadi Quelt. Przejazd do Jerycha. Przejazd na Masadę – wjazd kolejką i zwiedzanie. Przejazd do Eilatu na granicę izraelsko-jordańską. Przejazd do hotelu w Aqabie, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

 

3./25.09 Aqaba Odpoczynek nad Morzem Czerwonym – Wadi Rum Jeep Safari

Śniadanie i kolacja w hotelu – wypoczynek, po południu wyjazd na wycieczkę na pustynię Wadi Rum – jeep safari, powrót do hotelu w Aqabie.

Jako opcję dodatkową zaproponujemy po śniadaniu dla chętnych REJS PO MORZU CZERWONYM + SNORKING NA RAFACH KORALOWYCH + OBIAD NA POKŁADZIE STATKU… CZAS TRWANIA 4 GODZ.

 

Dzień 4./26.09 Petra - Amman

Po śniadaniu, wykwaterowanie wyjazd do Petry – zwiedzanie. Przejazd do Ammanu na zakwaterowanie, kolację oraz nocleg.

 

Dzień 5./27.09 Po śniadaniu, wyjazd Betania - Góra Nebo – Madaba - Macheront

Wyjazd do Betanii (miejsca chrztu Pana Jezusa po stronie jordańskiej); przejazd na Górę Nebo; przejazd do Madaby do kościoła św. Jerzego, w którym znajduje się wykonana w VI w, mapa mozaikowa Ziemi Świętej, przejazd na Macheront - zwiedzanie twierdzy (miejsca ścięcia Jana Chrzciciela); powrót do Ammanu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 6./28.09 Amman – Morze Martwe

Po śniadaniu city tour po Ammanie - starożytna cytadela i down town, lekcja gotowania w Ammanie+ lunch, przejazd nad Morze Martwe – wypoczynek. Powrót do hotelu w Ammanie na kolację oraz nocleg.

 

Dzień 7./29.09 Jezioro Galilejskie i okolice – Nazaret/Tyberiada (Izrael)

Po śniadaniu, wykwaterowanie wyjazd na granicę jordańsko - izraelską Sheikh Hussein. Po przekroczeniu granicy przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw (kościółek Ośmiu Błogosławieństw); Tabha: Sanktuarium Rozmnożenia chlebów i ryb oraz Kościółek Prymatu; Kafarnaum (Miasto Jezusa). Rejs po Jeziorze Galilejskim i obiad (ryba św. Piotra). Przejazd do hotelu w Nazarecie/Tyberaidzie - zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

Dzień 8./30.09 Cezarea Filipowa (Banias) - Wzgórza Golan

Śniadanie wyjazd Cezarea Filipowa (Banias, źródła Jordanu, wizyta przy wodospadach) - wizyta w jednej z winnic na Wzgórzach Golan (degustacja wina), kąpiel w Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu w Nazarecie/Tyberiadzie. Kolacja. Nocleg

 

Dzień 9./01.10 Nazaret – Kana Galilejska - Tabor wyjazd Góra Tabor (Bazylika Przemienienia), Kana Galilejska (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich - dla chętnych par), Nazaret (Bazylika Zwiastowania NMP i kościółek św. Józefa). Przejazd do hotelu w Betlejem na zakwaterowanie, kolację i nocleg.

 

Dzień 10./02.10 Ein Kerem - Góra Syjon (Jerozolima) - Betlejem

Po śniadaniu Ein Kerem (miejsce Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana) - Kneset - Góra Syjon (Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia - Kościół In Gallicantu). Betlejem (Bazylika Narodzenia Pańskiego -Grota Mleczna - Groty św. Hieronima).Powrót do hotelu w Betlejem .Kolacja. Nocleg

 

Dzień 11./03.10 Jerozolima (Góra Oliwna) – Stare Miasto

Po śniadaniu Jerozolima. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół/klasztor Pater Noster, punkt widokowy; kościółek Dominus Flevit (Pan Zapłakał); Ogród Oliwny i Bazylika Konania; Kościół Wniebowzięcia NMP (Grób Maryi) oraz Grota Zdrady. Przejście na Stare Miasto: Sadzawka Betesda, kościół św. Anny; Droga Krzyżowa; Bazylika Grobu Pańskiego. Czas wolny. Dzielnica żydowska (Ściana Płaczu, Cardo). (jeżeli możliwe zwiedzanie tunelu i wykopalisk pod Ścianą Płaczu). Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja. Spotkanie pożegnalne. Nocleg

 

12./04.10 Betlejem - Tel Aviv - Bruksela

Po śniadaniu wykwaterowanie ,wyjazd do Emmaus k. Latrun na Mszę św. Następnie przejazd do Yaffo – spacer do portu malowniczymi uliczkami miasteczka. Ok. 13.30 przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Aviv. Wylot do Brukseli: 16:15 (przylot na miejsce 20:05).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK