Nr tel. 0495481976 MAREK

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Facebook - naszewyjazdy.eu

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

strona główna

  

 
 
                                      PROGRAM RAMOWY 16.02/ 23.02.2021
         ZANZIBAR + SAFARI W TANZANII
Pilot wycieczki Piotr Karpiński
 
 
 
 
 
 
Dzień 1  16.02.2021 SPOTKANIE GRUPY NA LOTNISKU ZAVENTEM...
WYLOT Z BRUKSELI DO DUBAJU , PRZELOT NA ZANZIBAR... 
EK 182 16 FEB BRU DXB -  20.15  06.00 + 1    
EK 2190 17 FEB DXB ZNZ  - 11.30  16.25 
 
DZIEN 2 17.02.2021  
16.25  TRANSFER Z LOTNISKA DO HOTELU (OK  20 MINUT) SPOTKANIE   Z LOKALNYM KONTRAHENTEM NA LOTNISKU.
PRZEJAZD DO STONE TOWN( tzw Kamienne Miasto  , najstarsza dzielnica
⦁ Zanibar City stolicy Zanizbaru która została wpisana na Listę Swiatowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 r.)
⦁ ZAKWATEROWANIE W HOTELU  Maru Maru****   ( http://maru-maru.hotels-zanzibar.net/pl/ )
WYPOCZYNEK LUB WYJŚCIE NA TARG  FORODHANI  18.30 -19.00 GDZIE MOŻNA SPRÓBOWAĆ ZANZIBARSKIEJ  PIZZY , SOKU ŚWIEŻO WYCISNIETEGO Z TRZCINY CUKROWEJ.
20.00 KOLACJA
- NOCLEG 
 
DZIEŃ 3 18 .02 2021 
SAFARI W TANZANII 1 -DNIOWE SAFARI: Park Narodowy SERENGETI
 
GODZ. 5;30   (  BREKFAST   BOX)  WYJAZD Z HOTELU, TRANSFER NA LOTNISKO
ODBIÓR Z LOTNISKA  ARUSHA  JEEPAMI PRZYSTOSOWANYMI DO SAFARI  ( NA POTRZEBY GRUPY  BĘDZIE  4 JEEPY- 6 OSOBOWE- specjalnie dla nas w każdym
samochodzie będzie przewodnik mówiący po francusku! dodatkowo, planujemy zabrać
system AUDIO GUID dla każdego  z uczestników,  w celu bezpośredniego kontaktu z naszym pilotem podczas Safari...
PRZEJAZD DO LAKE MANYARA 
Park  jest Rezerwatem Biosfery  i od 1981 znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO Największą atrakcja parku są stada ptaków w szczególności flamingów i pelikanów które można obserwować w trakcie pobytu nad jeziorem.
Lunch + dalsze zwiedzanie...
Lake Manyara słynie  z tzw.drzew spinaczkowych. Można też dostrzec, oprócz ponad  400 gatunków ptactwa zarejestrowanych w parku min: hipopotama, bawoła lub żyrafę.
Przejazd  do  Marea Valley Lodge :(  http:mareavalley.com )
Link do galerii zdjęć naszej bazy   http://mareravalley.com/photo-gallery/
Marea Valley Lodge -NASZA BAZA WYPADOWA NA SAFARI !
kolacja nocleg.
 
 
DZIEŃ 4  19.02.2021
 
SNIADANIE.
WYJAZD DO KRATERU NGORONGORO .
CAŁODNIOWE SAFARI  W NGORONGORO Nzawę  kraterowi nadali masajscy pasterze  od dźwięków  wydawanych  przez  dzwonki pasterskie  ngoro ngoro i  wchodzi w skład parku krajobrazowo - - zwierzęcego NGORONGORO który został w 1979 roku wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . I jest jednym z Siedmu Naturalnych CudówSWiata Afryki. Krtater znajduje się na wysokości 1800 m p p.m 
Głębokość krateru  610 m a powierzchnia wgłębienia to 260km 2 Jest to największy krater świata W parku żyje ponad 25.000 zwierząt kopytnych min>:  nosorożec czarny, hipopotam, gazela  Thomsona. Panują w parku żelazne reguły którzy przestrzegają nawet masajscy pasterze.
Od godz. 1 6.00 nikt nie może wjechać do krateru.
kolacja nocleg.
 
DZIEŃ 5 20.02 
ŚNIADANIE
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO TARANGIRE,  szóstego co do wielkości Parku w Tanzanii,  który nazwę zawdzięcza rzece Tarangirie. Charakterystycznym punktem krajobrazu są wielkie baobaby  które  nadają majestatczny wygląd parku.  W parku mieszka  czwórka najniebezpieczniejszych zwierząt z pośród WIELKEJ PIĄTKI AFRYKANSKIEJ to słoń, lew , bawół  i lampart. W parku można spotkać także antylopy gnu  ,  zebry , guźce czyli afrykańskie świnki podobne do dzików, żyrafy .  Wśród ptactwa  króluje  struś.
 
- POWRÓT Z TANZANII 
TRANSFER Z LOTNISKA 
DO HOTELU ZANZIBAR QUEEN*****  ( https://www.zanzibarqueen.com ) POKOJE  NA OGRÓD ) – TRANSFER OK 1 GODZINA, KOLACJA , NOCLEG  ( POKOJE Z WIDOKIEM NA OCEAN INDYJSKI Z DOPŁATĄ)
 

DZIEŃ 6 21.02  2021- CAŁODNIOWY  WYPOCZYNEK - czas do dyspozycji uczestników 

 

DZIEŃ 7 22.02. ŚNIADANIE

WYCIECZKA STONE TOWN + PLANTACJA PRZYPRAW  

Wyjazd na Plantację Przypraw jedną z największych na Zanzibarze.   Nie bez kozery Zanzibar jest nazywany WYSPĄ PRZPRAW a czy tak jest, można przekonać się w trakcie wizyty.

Na plantacji można zobaczyć ,powąchać  i poczuć smak  rosnących tam przypraw znanych nam z kuchni:  min goździki , kardamon , wanilia , gałka muszkatałowa , orzechy kokosowe,  imbir, trawa cytrynowa,  , cynamon , kurkuma  i wiele innych. WYCIECZKA(REJS) NA PRISON ISLAND ,gdzie można zobaczyć  żółwie  , które w 1911 zostały podarowane przez Królestwo Seszeli Zanzibarowi i  obecnie cieszą oko przybywających tu turystów. Żółwi nie można karmić ale przy wejściu do  tzw. rezerwatu”  można otrzymać liść , którym   możemy mieć indywidualny wkład w karmienia  olbrzymiego żółwia , które są mniejsze od żółwi z Galapagos LUNCH (płatny dodatkowo. w zależności od opcji -20$/os    ( OPCJONALNIE) POWRÓT DO STONE TOWN  i spacer po zabytkowych  uliczkach  Kamiennego Miasta, które zostało zbudowane z kamienia wapiennego  pochodzącego  z rafy koralowej.Ogrody Fordhani  - Park nad oceanem który w czasie dnia jest miejscem wypoczynku a wieczorem zmienia się w targ pyszności kulinarnych . Przejście do Starego Fortu , który został wzniesiony  na miejsca  koscioła zbudowanego za czasów panowania Portugalczyków w XVIIw. Dzisiaj odbywa się tu Festiwa Afrykańskiej Muzyki  Sauti za Busara i Zanzibarski festiwal Filmowy. Stary  Fort pełni  funkcje  centrum kultury.DOM Cudów został zbudowany  1883 roku dla sułtana  Barghasha a nzwe są zawdzęcza zainstalowaniu takich wynalzaow jak  elektrycznośc i winda.     Wśród atrakcji jest tez Dom Fredigo  Mercury legendy zespolu Queen , który 8 lat spędził na Zanzibarzez jako syn  angielskiego urzędnika.   Na targu Darjani można  w pelni poczuc klimat zanzinkbarskich przysmaków. Historia Zanzibaru to tez targ Niewoliników który dzisiaj jest częścia historii tej wyspy. Warto w olnym czasie zajrzec do Zanzibar  Coffe House gdzie podają pyszna kawę z zanzibarskimi przyprawami ,którą rekomendował Makłowicz w swoich podróżach kulinarnych po świecie.

POWRÓT DO HOTELU , KOLACJA . NOCLEG

 

DZIEŃ 8 23.02  2021WYPOCZYNEK - czas do dyspozycji uczestników

 

 PÓŁDNIOWA WYCIECZKA   .W PROGRAMIE:NUNGWI- rybacka wioska położona za północnym krańcu Zanzibaru , w której produkuje się tradycyjne lodzie DHOW wizyta na lagunie otoczonej  rafą koralową w której mieszkańcami jest 30 żółwi a atrakcją tego miejsca jest pływanie z żółwiami. Na zakończenie rejs  tradycyjną łodzią, wzdłuż zachodniego wybrzeża  w promieniach zachodzącego słońca...w rytmie  afrykańskich bębnów  które wykonuje zespół na lodzi.

 

POWRÓT DO HOTELU, KOLACJA , NOCLEG

 

DZIEŃ 9 24.02 WYPOCZYNEK W HOTELU. PO ŚNIADANIU:MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA WYCIECZKI NA MNEMBĘ NA SNORKELING – KTÓRA TRWA MNIEJ WIĘCEJ DO GODZ14.00 - PROGRAM TUTAJ: http://www.laurazanzibar.pl/wycieczka-na-mnembe/

- WYJAZD Z HOTELU NA LOTNISKO OKOŁO GODZINY 18:30 - WYLOT DO DUBAJU , PRZESIADKA I WYLOT DO BRUKSELI. EK  2191 24 FEB  ZNZ DXB   22.00 - 04.45 + 1   EK 183     25 FEB DXB BRU   08.30  12. 55 

 

ŚWIADCZENIA

przelot samolotem linii AIR EMIRATES                               

transfer z lotniska do hotelu i na lotnisko zakwaterowanie w hotelu  www.marumaruzanzibar.com      kolacja w pierwszy dniu przylotu  ,brekfast box w dniu wylotu na Tanzanię                               

3 dniowe SAFARI w TANZANII(  transfer na lotnisko, przelot  ZNZ ARK( Arusha)                            safari: Lake Manyara, krater  Ngorongoro, Tarangire, jeppy  Land Cruiser   6 osobowe z przewodnikami  w języku francuskim)

zakwaterowanie  w Marea Valley Lodge  www.mareavalley.com ,wszystkie posiłki i napoje w samochodzie ( podstawa FB) ,opłaty parkowe, opłaty koncesyjne, transfer z lotniska do hotelu  www.zazibarQueen.com ,4 noclegi w hotelu z HB ,opieka  polskiego pilota ( spotkanie z grupą na lotnisku w Brukseli) ,przewodnicy lokalni z językiem angielskim.

 

 

UWAGI !

Wyżywienie w czasie Safari;śniadania  bufetowe + kolacja. W czasie safari  będą też przekąski

w aucie oraz woda , herbata, kawa, wino...W przypadku wczesnego wyjazdu z hotelu ,zamiast śniadania jest braekfast box.

 

Oprócz Safari, kompletne wyżywienie w hotelu ZANZIBAR QUEEN*****  

 

Zaproponujemy uczestnikom dodatkowe Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ( opcja dobrowolna).

 

Ponieważ przylecimy na ZANZIBAR bezpośrednio z EUROPY nie musimy posiadać tzw. żółtej książeczki  ze szczepieniem!

 

Wszelkie szczegóły dotyczące tego wyjazdu zamieścimy w tzw. INFO TANZANIA ZANZIBAR...

 

*Ponieważ jest to program ramowy ,zastrzegamy sobie dokonania niektórych zmian wynikających  np ze zmiany godzin lotu itp.

 

 

*Zainteresowanych proszę o regularne sprawdzanie tego programu w celu zapoznania z ewentualnymi zmianami.

 

Prezentowany program ( jego podstawowe założenia) został zatwierdzony 30.04.2020 - oczekujemy na ostateczną wycenę  w najbliższych dniach.

Link do galerii zdjęć:

 

https://photos.google.com/album/AF1QipM_IhONL7h3ZGbL32UpZNpWz4EkVKcOq42j50Ak

 

INFORMACJE DODATKOWE O ZANZIBARZE...

 

* wycieczki które zostały zamieszczone w programie w czasie

pobytu na ZANZIBARZE ,obecnie są do wyboru przez uczestnika

jako opcja dobrowolna . Powodem jest zmniejszenie liczby uczestników z 28 osób do 24. Program tych wycieczek jest zamieszczony na stronie - INFO ZANZIBAR TANZANIA 2021