WSTĘPNY PROGRAM WYPRAWY DO PERU

( 10 dni)

Wylot z Brukseli przez Madryt do LIMY stolicy PERU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  * POLSKI PRZEWODNIK

1. DZIEŃ: Bruksela – Madryt – Lima

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku ZAVENTEM – hala odlotów. Przelot do MADRYTU. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

 

2. DZIEŃ: Lima – Arequipa

Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Obiad. Po południu przelot do Arequipa, nocleg.

 

3. DZIEŃ: Arequipa – Kanion Colca – Chivay

Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) w tym m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Przejazd widokową trasą do słynnego odkrytego przez Polaków KANIONU COLCA. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Wczesna kolacja. Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach La Calera. Nocleg w Chivay.

 

4. DZIEŃ: Chivay – Puno – Uros

Śniadanie. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Rejs łodzią na pływające WYSPY UROS na JEZIORZE TITICACA – spotkanie z mieszkańcami. Powrót do Puno, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

 

 

5. DZIEŃ: Puno – Cuzco

Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Obiad. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.

 

6. DZIEŃ: Cuzco – Święta Dolina Inków – Aguas Calientes

Tego dnia pozostawią Państwo część bagażu w hotelu w Cuzco (odbiór następnego dnia). Prosimy zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na 1 dzień w oddzielnej torbie. Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC. Obiad. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, nocleg.

 

7. DZIEŃ: Machu Picchu – Cusco

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) – zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Obiad. Powrót do Cusco, nocleg.

 

Fakultatywnie: wspinaczka na bratni dualistycznie szczyt Huayna Picchu (Młoda Góra), skąd rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu (wstęp ok. 20 USD, należy zarezerwować w momencie potwierdzenia udziału w wycieczce, limit dzienny 400 osób).

 

 

8. DZIEŃ: Góra Tęczowa

Góra Siedmiu Kolorów lub – Góra Tęczowa (La Montaña Arco Iris) jest jednym z najpiękniejszych zakątków Peru. Miejsce jest aktywne na mapie turystycznej stosunkowo od niedawna. Góra tęczowa wygląda jakby olbrzymia paleta farb malarskich rozlała się swobodnie po jej powierzchni bez udziału pędzla malarza. Widok zapierający dech w piersiach! Wspaniała gama odcieni, która tworzy materialną, fizycznie namacalną wersję tęczy. Wcześnie rano (05:30) wyjazd z hotelu, przejazd przez zieloną dolinę z imponująca górą Ausangate wznosząca się w oddali, po dotarciu do początku szlaku wzmocnimy się pożywnym śniadaniem i gorącą herbatą. Wspinaczka na górę tęczową zajmie nam ok. 1h. 30 w zależności od poziomu sprawności. Zatrzymamy się na szczycie aby rozkoszować się widokiem, po około godzinie zejście, lunch i powrót do Cusco ok. 18:00. Nocleg.

 

9. DZIEŃ: Cuzco – Lima – Madryt- Bruksela

Śniadanie, transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Wizyta w Muzeum Larco Herrea posiadającym zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Obiad. Odlot do Brukseli

 

10. DZIEŃ: Bruksela

 

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK