Dzień I 06.06.2025 „BRUKSELA-NEAPOL-POMPEJE-WEZUWIUSZ”

Godz. 07.35-09.35 odprawa pasażerska na lotnisku w Brukseli. Godz. 09.35-11.55 lot samolotem Brussels Airlines do Neapolu. Godz. 12.30 spotkanie z Przewodnikiem. Zwiedzanie słynnych Pompei, ruin miasta zniszczonego w czasach cesarstwa rzymskiego przez erupcję Wezuwiusza w roku 79. Wizyta w Bazylice Matki Bożej Różańcowej. Czas wolny na lunch i lampkę wina lub zakupy pamiątek. Wycieczka objazdowa z komentarzem przewodnika, punkty widokowe na zatokę Neapolitańską i punkt widokowy na Wezuwiusz – wulkan, który to jest nadal czynny. Zakwaterowanie w hotelu 4* w okolicy Neapolu. Obiadokolacja z winem w restauracji hotelu. Nocleg.

 

Dzień II 07.06.2025 „REJS WODOLOTEM Z NEAPOLU NA CAPRI"

Śniadanie, wyjazd autokarem do portu w Neapolu. Rejs wodolotem na Capri. Zwiedzanie wyspy z przewodnikiem: wjazd kolejką na szczyt wyspy, wejście do Ogrodów Augusta, palmiarnie i punkty widokowe na urwiska, degustacja likierów-słynnej cytrynówki. Czas wolny na plażowanie, zakupy, lunch lub podróż wokół wyspy do Groty Azurra (wpłyniecie jest uzależnione od pogody – ok. 20 euro łódka plus 20 euro grota dla chętnych dodatkowo płatne). Po południu powrót promem do portu w Neapolu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja z winem w restauracji. Nocleg.

 

Dzień III 08.06.2025 ” SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE SANT’ANGELO”

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd autokarem na północ do San Giovanni Rotondo. Kościół pielgrzymkowy św. Ojca Pio został zbudowany ku czci świętego i poświęcony. Czas na modlitwę. Po południu chwila odpoczynku w pięknym Monte Sant’ Angelo. Czas na lunch lub zakupy. Droga powrotna do Neapolu. Obiadokolacja z winem w restauracji. Godz. 19.00 zaokrętowanie na prom na trasie Porta di Massa – Palermo w kabinach dwuosobowych. Nocna podróż do Palermo – stolicy Sycylii.

 

Dzień IV 09.06.2025 „SYCYLIA – PALERMO - MONREALE”

Godz. 07.00 przybycie promu do Palermo. Spotkanie z przewodnikiem. Późne śniadanie w restauracji w Palermo. Wycieczka z przewodnikiem pt. Monreale i Palermo: zwiedzanie katedry z drugą z największych powierzchni mozaikowych na świecie-zabytek Unesco. Historyczne centrum, dzielnica arabska, targowisko, katedra Palermo, plac Bellini z zabytkami sztuki arabo-normańskiej, plac Pretoria ze słynną Fontanną Wstydu, plac Quattro Canti z barokowymi fontannami, opera Palermo, Teatro Massimo. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Cefalu. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

 

Dzień V 10.06.2025 „CEFALU - TAORMINA”

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Cefalu i spacer po historycznym centrum miasteczka o charakterze średniowiecznym, zwiedzanie normanskiej katedry z XII wieku z mozaiką

przedstawiająca Chrystusa Pantokratora, następnie spacer w stronę „pralni średniowiecznej”. Odpoczynek na piaszczystej plaży, czas wolny na kawę, lody, zakupy lub lunch. Przejazd do Taorminy - "perły" wschodniego wybrzeża Sycylii, spacer po eleganckiej starówce miasta. Czas wolny, dla chętnych zwiedzanie teatru antycznego w Taorminie. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Katanii. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

Dzień VI 11.06.2025 „ETNA - KATANIA”

Śniadanie. Poranna wycieczka na Etnę. Wjazd autokarem na stanowiska panoramiczne z widokiem na wygasłe kratery. Przejazd do Katanii, drugiego z największych i najważniejszych miast Sycylii, miasto bardzo ciekawe, gdyż wybudowane na lawie wulkanicznej oraz z samej lawy. Zwiedzanie Piazza Duomo z katedra św. Agaty i słynna fontanna Słonia, Plac Uniwersytecki. Czas wolny na głównej ulicy Katanii, pełnej eleganckich butików, via Etnea. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorek integracyjny. Nocleg.

 

DZIEŃ VII 12.06.2025 „SYRAKUZY - ORTYGIA - NOTO - MODICA”

Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem na południe Sycylii. Zwiedzimy Syrakuzy i wyspę Ortigię - spacer po Centro Storico, Ucho Dionizosa, największy starożytny teatr, Świątynia Apolla, majestatyczna katedra, Piazza Minerva i Fonte Aretusa. Przejedziemy do miasteczka Noto – słynnego z pałaców i kościołów w stylu barokowym. A w Modice w fabryce czekolady, spróbujemy czekolady, której receptura pochodzi od samych Azteków. Czas na zakupy. Droga powrotna do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień VIII 13.06.2025

Śniadanie w formie pakietu. Wczesny wyjazd na LOTNISKO W KATANII -WYLOT 7.30 PRZELOTna MALTĘ.

Całodzienne zwiedzanie stolicy MALTY - LA VALETTY oraz okolicy...

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień IX 14.06.2025 

Śniadanie. REJS NA WYSPĘ GOZO

Powrót na kolację .Nocleg

 

Dzień X 15.06.2025 

 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu - dalsza część zwiedzania. Przejazd na lotnisko

wylot do BRUKSELI godz 16.10  / przylot godz 19.15

 

    termin wyjazdu 06.06 - 13.06.2025

                              PROGRAM WSTĘPNY

WŁOSKO SYCYLIJSKA PRZYGODA

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK