Wycieczka do WŁOCH ,, OD WENECJI DO WATYKANU,,

               wyjazd 03.06.2020  ( 10 dni) cena 1350€

powrót na stronę

główną

Wenecja - Werona – Garda – Florencja – Cattolica – San Marino – Asyż – Cascia – Watykan – Rzym


Dzień I 03.06.2022 „Lot do Wenecji”

07.30 spotkanie grupy na lotnisku w Brukseli Intl Airport 07.55 – 09.55 Odprawa pasażerska i bezpieczeństwa. 09.55 – 11.35 Przelot samolotem do Wenecji. Transfer autokarem. Zakwaterowanie w hotelu w Lido di Jesolo. Odpoczynek. Obiadokolacja powitalna, wieczorek integracyjny. Nocleg


Dzień II 04.06.2022 „Wenecja i wyspy Murano i Burano”

Śniadanie. Zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem: Most Westchnień, pałac Dożów, bazylika i Plac św. Marka, spacer trasą turystyczną przez Ponte Rialto. Czas wolny na piękne zdjęcia i lampkę wina. Rejs po kanałach i na wyspy Murano i Burano – słynące z wyrobu szkła, wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne i koronki, możliwość zakupu pamiątek. Spacer po wyspie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.


Dzień III 05.06.2020„Werona i Jezioro Garda”

Śniadanie, przejazd do Werony. Zwiedzanie z przewodnikiem miasta Romeo i Julii, rzymski amfiteatr, Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuleti ze słynnym balkonem. Przejazd do Sirmione nad jezioro Garda, największe jezioro we Włoszech, spacer po miasteczku ze średniowieczną zabudową z bajkowym zamkiem rodziny Scaglierich. Rejs prywatnymi motorówkami po jeziorze. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.


Dzień IV 06.06.2020 „Stolica Toskanii – Florencja”

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Florencji. Spacer po zabytkowej części: wnętrza kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, katedra Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta, Wieża Giotta, Piazza ella Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio – Most Złotników ze sklepikami jubilerskimi, czas wolny na zakupy pamiątek. Przejazd autokarem do hotelu w Cattolica, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień V 07.06.2020 „Wypoczynek nad Adriatykiem”

Śniadanie, cały dzień na wypoczynek, korzystanie z atrakcji hotelu lub okolicy, obiadokolacja. Wieczorek „bogów rzymskich” w patio przy basenie, nocleg.


Dzień VI 8.06.2020 „San Marino”

Śniadanie. Wycieczka do San Marino, zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego, pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury, Brama Św. Franciszka, Grota Kuszników, budynek parlamentu Republiki S. Marino, Bazylika Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino, wieża Guida najstarsza część fortyfikacji średniowieczne miasta. Degustacja regionalnych specjałów i czas na zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień VII 9.06.2020 „Asyż i Cascia”

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Asyżu, zwiedzanie z księdzem miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu, wizyta w bazylice św. Franciszka i kościele św. Klary, spacer po Piazza del Comune. Zwiedzanie Bazyliki Św. Rity w Cascia, czas na modlitwę i prośby. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu w Fiano Romano, obiadokolacja, nocleg.


Dzień VIII 10.06.2020 „Watykan i Muzea Watykańskie”

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Watykanu: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska, Bazylika Św. Piotra, Grób Jana Pawła II, Plac Św. Piotra, czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonalia. Przejazd do bazyliki na Lateranie (+ Schody św.) i zwiedzanie bazyliki Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień IX 11.06.2020 „Rzym antyczny i barokowy"

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Rzymu antycznego: Forum Romanum, Koloseum
(z zewnątrz), Łuk Konstantyna, spacer po najpiękniejszych placach Rzymu, Zamek św. Anioła - plac Navona - Panteon - Parlament - Schody Hiszpańskie - fontanna Trevi - Ołtarz Ojczyzny - Kapitol - Via Fori Imperiali, po drodze dodatkowa przerwa na lody/pizzę przy fontannie Trevi, czas wolny na zakupy pamiątek. Wieczorek folklorystyczny włoski z pyszną kolacją i dobrym winem w restauracji przy Koloseum. Powrót do hotelu, nocleg.


Dzień X 12.06.2020 „powrót do Brukseli”

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer autokarem do centrum Rzymu. Anioł Pański na Placu Św. Piotra. 16.00 Przejazd na lotnisko. 19.15 – 21.15 Odprawa pasażerska i bezpieczeństwa. 21.15 – 23.25 Przelot samolotem do Brukseli, zakończenie wycieczki.


POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK