1 DZIEŃ STAMBUŁ

Wylot z Brukseli Linia TURKISHAIRLINES , Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Wieczorny spacer w centrum Stambułu - hipodrom i Błękitny Meczet. Zwiedzanie dawnej stolicy Bizancjum i imperium otomańskiego. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

2 DZIEŃ STAMBUŁ

Po śniadaniu zwiedzanie dawnej stolicy Bizancjum i imperium otomańskiego, m.in.: Pałac Topkapi - wzniesiona w XV wieku okazała rezydencja sułtanów, z pięknie ozdobionymi bramami, dziedzińcami i pawilonami; Hagia Sofia – jeden z najdoskonalszych zabytków bizantyjskich; podziemne cysterny; Popołudniu rejs statkiem po Bosforze. Kolacja Nocleg.

 

3 DZIEŃ BURSA – TROJA - PERGAMON

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd mostem zawieszonym nad Bosforem do Bursy - pierwszej stolicy państwa Osmanów. Zwiedzimy zabytkowego Ulu Cami (Wielki Meczet),oraz Yesil Turbe (Zielony Grobowiec) sułtana Mehmeda I. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przejazd w okolice Pergamonu. Kolacja Nocleg.

 

4 DZIEŃ PERGAMON EFEZ - KUSADASI

Długo oczekiwany dzień dla "miłośników ruin". Przejazd do starożytnego Pergamonu. Zwiedzanie akropolu, biblioteki, teatru, świątyni Trajana, ołtarza Zeusa, agory oraz Asklepionu. Następnie przejazd do ruin starożytnego Efezu -najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego, najlepiej zachowanego starożytnego miasta na terenie Turcji. W planie zwiedzania wspaniałe, wysadzane marmurem ulice, majestatyczne fontanny, słynna Biblioteka Celsjusza oraz antyczny teatr dla 24 tysięcy widzów. Wycieczka do mieszczącej się w pobliżu Efezu kapliczki, tzw. Domku Matki Boskiej. Nocleg nad Morzem Egejskim w kurorcie Kusadasi. Po kolacji nocne zwiedzanie miasta. Dyskoteka dla chętnych. Nocleg.

 

5 DZIEŃ PAMUKKALE

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pamukkale. Zwiedzanie ruin starożytnego Hierapolis - m.in. teatru, świątyni Apolla, jedynych na świecie wapiennych tarasów z gorącą źródlaną wodą, w której kąpiel zalecana jest osobom ze schorzeniami reumatycznymi i artretyzmem. Nocleg w miejscowości Egirgir.

 

6 DZIEŃ EGIRGIR – KONYA – KAPADOCJA

Wyjazd w stronę Kapadocji. Następnie zwiedzanie meczetu Esrefoglu (drewniane wnętrze z XIII wieku, lista UNESCO!). Przejazd do Konya - miasta związanego ze Św. Pawłem. Zwiedzanie muzeum-mauzoleum Melvany, duchowego przywódcy, założyciela zakonu tańczących derwiszy. Po drodze wizyta w XVIII wiecznym karawanseraju Sultanhani oraz zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli. Nocleg w Kapadocji. Dla osób chętnych wyjazd na występ „tańczących derwiszy,,

 

7 DZIEŃ KAYMAKLI - GOREME – ZELVE

Dla chętnych lot balonem o wschodzie słońca związany z niezapomnianym przeżyciem! pozwalającym na podziwianie pięknych dolin Kapadocji, której krajobraz zalicza się do najciekawszych na świecie. Dzięki działalności wulkanów Kapadocja przypomina powierzchnię księżyca. Dzięki erozji miękkich skał wykuto w nich wielopiętrowe labirynty, tunele i groty, służące jako miejsce schronienia dla prześladowanych pierwszych chrześcijan. Następnie przejazd do Goreme i do doliny Zelve. Zwiedzanie wykutych w skałach klasztorów, kościołów bizantyjskich i domów mieszkalnych. Wizyta w ośrodku garncarstwa połączona z pokazem lepienia garnków wg regionalnych wzorów. Wizyta w wytwórni onyksu oraz wyrobów jubilerskich. Następnie podziwianie Doliny Miłości, która pobudza zmysły i zachwyca różnorodnością kształtów formacji skalnych. Wieczorem - Turecka Noc , wspaniały pokaz sztuki tanecznej oraz lokalnych zwyczajów. Zabawa przy muzyce, kapadockim winie oraz raki. Nocleg.

 

 

8 DZIEŃ - ANTALYA (trasa: ok. 540 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i Nocleg.

 

9 DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

 

10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka po Antalyi. W programie: Wodospad Düden, który wpada prosto do morza stanowi perełkę porzyrodniczą wybrzeża; wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi. Kolejnym punktem jest niezwykle malownicze stare miasto z wąskimi uliczkami i drewnianymi domami przylegającymi do starożytnych murów miejskich. Znajduje się tu również wspaniała brama z charakterystycznymi łukami, zbudowana na cześć cesarza Hadriana z II w ne, przejście do mariny i krótki rejs, podczas którego można podziwiać piękne widoki na miasto od strony morza. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Antalyi , przelot do Brukseli.

wyjazd czerwiec 2025 (11 dni) Grupa 36 osób

TURCJA JAKIEJ NIE ZNACIE...

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK