Nr tel. 0495481976 MAREK

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Facebook - naszewyjazdy.eu

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

   BAJECZNA TAJLANDIA 2023

   wyjazd zaplanowano na listopad 2023 pilot i przewodnik

                            PAN PIOTR KARPIŃSKI

   

 

1 dzień Wylot z Brukseli

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku ZAVENTEM w Brukseli. Przelot do Bangkoku z przesiadką w DUBAJU

 

2-3 dzień Bangkok

Przylot do Bangkoku. W przypadku przylotu porannego śniadanie w hotelu a po nim rozpoczęcie zwiedzania. W przypadku przylotu wieczornego transfer do hotelu na kolację.

Zwiedzanie stolicy Tajlandii: przejedziemy do centrum miasta, gdzie odwiedzimy przede wszystkim teren Wielkiego Pałacu Królewskiego. Najważniejsze miejsce to znajdująca się na terenie pałacowym Świątynia Szmaragdowego Buddy. Udamy się też w rejs łodzią po kanałach Thon Bhuri, podczas którego można obserwować życie mieszkańców nad rzeką oraz starą zabudowę miasta. Kolację zjemy w jednej z lokalnych restauracji. Po kolacji przejedziemy na słynną ulicę globtroterów Khao San. Tam będzie czas wolny na drobne zakupy, na masaż, piwo w jednej z wielu restauracji lub spróbowanie ulicznych przysmaków: roti (naleśnik z bananami), pad Thai (makaron ryżowy smażony z krewetkami); lub koników polnych smażonych na głębokim oleju. Jedna z kolacji w restauracji na 78-piętrze wieżowca. Nocleg w Bangkoku.

 

4 dzień Bangkok / Samut Songkram / Damnoen Saduak / Kanchanaburi

We wczesnych godzinach rannych pojedziemy do miejscowości Samut Songkram. Znajduje się tu bazar Maeklong, a w jego samym środku biegną czynne tory kolejowe, po których cztery razy dziennie przejeżdża pociąg. Kupcy na czas przejazdu pociągu w pośpiechu zwijają swoje stoiska, by ponownie je rozłożyć, kiedy tylko pociąg przejedzie. Następnie pojedziemy na pływający bazar Damnoen Saduak. Tego miejsca nie można oglądać inaczej jak tylko z wody, pływając łodzią po tym egzotycznym rynku. Można tu kupić owoce tropikalne, pamiątki, lokalne wyroby, a nawet zupę gotowaną na łodzi. Po bazarowych przygodach, przejdziemy do Kanchanaburi, gdzie znajduje się m. innymi znany z ekranizacji powieści Pierra Boulle’a Most na Rzece Kwai. Odwiedzimy cmentarz alianckich jeńców wojennych, którzy zginęli podczas budowy kolei birmańskiej. Przejedziemy też „koleją śmierci”. Nocleg w Kanchanaburi.

 

5 dzień Kanchanaburi / Ayutthaya / Bangkok

Tego dnia opuścimy Kanchanaburi. Celem naszego dzisiejszego zwiedzania jest przede wszystkim położona w pięknej, nadrzecznej scenerii Ayutthaya (stolica Syjamu do 1767r.), pełna ruin dawnych wspaniałych świątyń i pałaców, która w okresie świetności należała do największych i najbogatszych miast na świecie. Obejrzymy zabytki Ayutthayi, których architektura była inspiracją dla późniejszych budowli Bangkoku. Powrót do Bangkoku. Nocleg w Bangkoku.

 

6 dzień Bangkok / Pattaya lub Hua Hin

Po śniadaniu przejazd do Pattaya lub Hua Hin, jednego z kurortów położonych na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Przejazd w zależności od miejsca wypoczynku zajmie 2-3 godziny. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w kurorcie przy plaży.

 

7-8 dzień Pattaya lub Hua Hin

Czas wolny na wypoczynek lub liczne imprezy fakultatywne. Nocleg w kurorcie przy plaży.

 

 

9 dzień Pattaya lub Hua Hin / Bangkok

Tego dnia pożegnamy się z wybrzeżem i skierujemy się już z powrotem do Bangkoku. Przy wieczornym wylocie z Bangkoku transfer na lotnisko i przelot do Brukseli. Wieczorny rejs rzeką Chao Phraya i nocleg w Bangkoku.

 

10 dzień Wylot do Brukseli

Transfer na lotnisko i przelot do Brukseli