* cena za wyjazd 29.09

wyjazd 8.10  -  15.10.2021

Dzień 5.

 

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku południowo-zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie rzymskiej willi Villa del Casale (w pobliżu miejscowości Piazza Armerina) z przepięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Agrigento, zwiedzanie Doliny Świątyń greckich. Przejazd do hotelu w ok. Castelvetrano/Marsala. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

Dzień 6.

 

Po śniadaniu przejazd do urokliwej miejscowości Erice (średniowieczne miasteczko położone na szczycie góry z unikalną panoramą na wybrzeże i Wyspy Egadzkie. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża gdzie na odcinku od Trapani do Marsali będziemy podziwiać solniska (le Saline) z zabytkowymi wiatrakami i flamingi, które na stałe osiedliły się w tych okolicach. Następnie fenicka Marsala słynna dzięki produkcji deserowego wina o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni i degustacja z możliwością zakupu wina Marsala (płatne dodatkowo 15,00 € od osoby). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

Dzień 7.

 

Po śniadaniu, przejazd do stolicy wyspy, Palermo. W programie klasztor i taras św. Katarzyny, fontanna wstydu, Plac Bellini, kościół la Martorana oraz katedra Palermitańska. Czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

Dzień 8.

 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do pobliskiego Monreale, zwiedzanie katedry z czasów normandzkich, wewnątrz będziemy podziwiać kilka tysięcy m² złotych mozaik. Przejazd na lotnisko na 2 godziny przed wylotem samolotu.

LH 339 15 OCT HK 25 15 00 17 25

SN 2618 FRA BRU 2035 22 40

Dzień 3.

 

Po śniadaniu przejazd do starożytnych Syrakuz. Zwiedzanie parku archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, zwiedzanie kamieniołomów i słynnej groty Orecchio di Dionisio (Ucho Dionizjusza). Przejście do starego miasta z barokową katedrą na wysepce Ortigia. Przejazd do Noto (kolebka sycylijskiego baroku / zabytek UNESCO). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

Dzień 4.

 

Po śniadaniu przejazd do Forza D'Agro'. W programie ruiny Zamku Forza d'Agrò, klasztor św. Trójcy, wioski zbudowanej na skale, z której widać wybrzeże morza jońskiego oraz Kalabrię. Następnie przejazd do średniowiecznego miasteczka Savoca. W programie: klasztor Kapucynów z mumiami i kościół św. Nicolo. Przejazd do Wąwozu Alcantara (Gole dell'Alcantara) u podnóża Etny, wysokie na kilkadziesiąt metrów bazaltowe formacje skalne wewnątrz których płynie rzeka Alcantara. Wąwóz Alcantara to jedno z najciekawszych miejsc, jakie można zobaczyć w tej części Sycylii i jedna z największych atrakcji geologicznych wyspy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

Dzień 2.

 

Po śniadaniu przejazd do Taorminy uważanej za najsłynniejszy kurort na Sycylii. Spacer po starym mieście i wizyta w Teatrze Antycznym - najurokliwszy grecki teatr starożytny we Włoszech, skąd rozpościera się zatykająca dech w piersi panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Przejazd na Etnę (największy i najwyższy czynny wulkan w Europie). Wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m., do jednego z wygasłych kraterów oraz fakultatywnie na miejscu możliwość wjazdu jeepami na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (Jeepy płatne dodatkowo). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 1.

08 OCT LH 2295  BRU MUC HK 25 06 25 0740   MUC PMO  0910 11 10

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Palermo. Przejazd do Cefalù powstałego w V wieku p.n.e. W trakcie spaceru przy placu Piazza del Duomo zwiedzimy katedrę z 1131 roku, następnie ulicą Via Vittorio Emanuele (główna ulica spacerowa biegnąca równolegle do brzegu) przejdziemy do Lavatoio Medievale, wykutej w skale średniowiecznej pralni oraz łaźni rzymskich. Ze skały Rocca będziemy podziwiać widok miasteczka z góry. Na wzgórzu natkniemy się też na megalityczną świątynia Diany z VII wieku p.n.e. Transfer do hotelu w ok. Katanii, Nicolosi itp, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

SYCYLIA  2021

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK