DZIEŃ 1. 15.02    Wylot  Bruksela Kolombo ( Sri Lanka)

 

 

DZIEŃ 2. 16.02  Przylot do Kolombo. Spotkanie z opiekunem grupy i przewodnikiem lokalnym Tranfer do hotelu . W zalezności od godzin przylotu organizacja zameldowania , posiłki i wolny czas na odpoczynek.Nocleg (1)

 

DZIEŃ 3. 17.02  Dambulla  Cave- Sigiriya

Sniadanie. Wyjazd do Dambulla Po przybyciu do miasteczka lunch i zwiedzanie światyni DAMBULLA Rock ( zabytek wpisany na listę UNESCO) gdzie w skale jest ukrytych 5 jaskiniowych światyń poświęconych życiu Buddy. Odkryto tu jedne z najbardziej unikatowych rysunków przedstawiających sceny z życia wyspy i wspaniale zachowane posągi przedstawiącje Buddę.  Po zwiedzaniu udamy sie na lunch.  Tego dnia  równiez odwiedzimy  drugi z   7 zabytków SRI Lanki wpisanych na listę UNESCO Dambulla jest jednym z najstarszych miast Sri Lanki i szczyci się  największym kwarcowym pasemm górskim w Azji PołudniowejSigiriya Rock   była niegdyś starożytnym zamkiem wykorzystanym jako pałac i twierdza . Została stworzona za panowania  wielkiego króla Kasyapy.Wspaniała twierdza jest widoczna z dalek i domunuje nad równiną. Mierzy 200 metrów  i z góry ropościera sie panoramiczny widok.

Przejazd do hotelu , kolacja , czas wolny. Nocleg (2)

 

DZIEŃ 4. 18.02  Dambulla – Minneriya  

Po śniadaniu, przejazd na wieś gdzię poznacie Państwo mieszkańców. Spacer przez wioskę Habarana w towarzystwie przewodnika wozami zaprzęgniętymi w bawoły To nie tylko spacer ale autentyczne spokanie z miejscowoą ludnością, doświadczenie ich kultury i gościnności. Krótka przejażdżka po jeziorze, aby dotrzeć do wioski gdzie zjecie Państwo lunch z farmerską rodziną.

Po lunchu udajemy się na ekscytujące safari do Parku  Narodowego  Minneriya. Pojedziemy tam aby być świadkiem wędrówki spragnionych słoni do wodopoju Będziemy je podziwiać w naturalnych warunkach  w których żyją na wolności. 

Powrót do hotelu , nocleg. ( 3)

 

DZIEŃ 5.19.02    MATALE – KANDY 

 

Śniadanie.  Wyjazd    do Kandy  Po drodze zatrzymamy się  na jednej z wielu okolicznych plantacji  rejonie Matale . Region ten mam ogromny wpływ na zwyczaje mieszkańców z uwagi na uprawę wyjątkowych skarbów jakimi są plantacje cynamonu, kardamonu , pieprzu i wanilii. Poznamy te produkowane  na wyspie przyprawy, zobaczymy jak rosną znane nam rośliny, a także poznamy ich walory i cenne właściwości. Napijemy się orzeźwiającej filiżanki ziołowej herbaty i dowiemy się więcej na temat uprawianych roślin. W drodze do kolejnego miasta KANDY podziwiać będziemy piękne widoki, wioski, pola  ryżowe i herbaciane KANDY ostatnia stolica  starożytnych królów Sri Lanki Będą drugim największym miastem na Sri Lance słynie z wielkiej urody i gości na liście UNESCO. W Kandy odwiedzimy największą dla buddystów  Sri DALADA Maligawa tzwn. Swiatynia  Sacred Tooth w której znajduje się relikwia zęba Buddy.

Od czasów starożytnych  relikwia odgrywała ważną rolę w lokalnej polityce., ponieważ wierzy się ,że każdy , kto posiada relikwie , sprawuje nadzór nad krajem. Weźmiemy udział  w wieczornej ceremonii pooja i poznamy główne zasady buddyzmu

Powrót do hotelu , kolacja , nocleg. ( 4)

 

 

DZIEŃ 6.  20.02  

Śniadanie

Przejazd do  Najpiękniejszego Ogrodu Botanicznego na Sri Lance Royal Botanical Garden. Następnie wyruszymy w cudowną podróż lokalnym pociągiem widokowym do Nuwara Eliya Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty , gdzie poznamy tajniki jej produkcji. Degustacja  różnych rodzajów herbat i możliwość nich zakupu. Powrót do hotelu, kolacja , nocleg. ( 5)

 

 

DZIEŃ 7. 21.02  NUWARA ELIYA – transfer do MALE /MALEDIWY

Śniadanie Wymeldowanie z hotelu 

Transfer do Kolombo . Odprawa i przelot na Malediwy. TranSfer łodzią motorową z Male na  skraj Południowego Atolu Male.   Zameldowanie w hotelu Kolacja

OLHUVELI BEACH RESORT and  SPA ****www.sunsiyam.com/resort/olhuveli-maledives  Do dyspozycji gości : recepcja , sejf  kantor wymiany walut, lobby, room service restauracja główna Sunset ( kuchnia międzynarodowa, azjatycka)restauracja a'la carte Lagoon( kuchnia międzynarodowa)For Spices( kuchnia azjatycka)Island Pizza ( kuchnia śródziemnomorska, azjatycka, owoce morza) Lagoon Bar , Thoni , Sunrise Barogrod, fax , telefon, centrum konferencyjne, biblioteka. Sklep z pamiątkami, jubiler, pralnia BEZPŁATNIE basen taras słoneczny z leżakami leżaki parasole   siłownia, kort tenisowy ( płatne oświetlenie), badminton , tenis stołowy siatkówka plażowa , bilard, rzutki wieczorne animacje  PŁATNE SPA masaże i zabiegi ,sporty wodne, wycieczki  kawiarenka internetowa opieka medyczna Kajaki , Kanu katamaran nurkowanie , rower wodny , narty wodne, windsurfing Lista zabiegów do wglądu z cennikiem na  życzenie...

 

DZIŃ 8. 22.02  MALEDIWY  śniadania obiad kolacja ( czas do dyspozycji uczestników)

 

 

DZIEŃ 9. 23.02  MALEDIWY śniadanie obiad kolacja ( czas do dyspozycji uczestników)

 

 

DZIEŃ 10. 24.02  MALEDIWYśniadanie obiad kolacja ( czas do dyspozycji uczestników)

 

DZIEŃ 11 25.02 MALEDIWY - śniadanie , lunch, transfer, wieczorny wylot - do BRUKSELI...

 

 

 

 

 

Cena zawiera:
zakwaterowanie w hotelach na
Sri Lance  4* w pokojach 2 osobowych 5 noclegów
zakwaterowanie  w resorcie na Malediwach 4* w pokojach 2 osobowych 4 noclegi\
 
pełne wyżywienie ( Sri Lancka i Malediwy ( Full Bord)
przelot wewnętrzny Kolombo- Malediwy, zwiedzanie i atrakcje wymienione w  programie:
Temple of Tooth – światynia zęba UNESCO
⦁ Dambulla Cave Temple UNESCO
⦁ Sigirya Rock UNESCO
⦁ Village TOUR Habarana
⦁ Tea Planation w Nuwara Eliya ( plantacja i fabryka Herbaty)
⦁ Plantacja przypraw w Male
⦁ Safari w Parku Minneroya
⦁ Ogród Botaniczny ROYAL BOTANICAL GARDEN w KANDY
⦁ pociąg widokowy z KNADY do NUWARA ELIYA
⦁ transfer łodzią na Malediwach w dwie strony
⦁ opieka polskiego pilota na całej trasie ( Bruksela Kolombo Male Bruksela)
⦁ anglojęzyczny przewodnik lokalny
⦁ ubezpieczenie NNW, Kl , bagaż
⦁ składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
zakwaterowanie grupy na MALEDIWACH - VILLA DELUXE - przy plaży ( 2 osoby)
 
 
Dopłata za 4 noclegi na Malediwach - jeżeli wybieramy inną opcję - opłata dobrowolna !- 
Deluxe Water Villa dopłata 200  EUR / os
Jacuzzi Water Villa  dopłata  235 EUR/os
Grand Water Villa  275 EUR/os
Sunset Jacuzzi Water Villa  320 Eur/ os
Grand Water Villa with Pool    425 eur/ os
 

 

Przykładowe ceny podanych wycieczek są orientacyjne w zależności od ilości osób chętnych:

Nurkowanie z przewodnikiem czas trwania 2 godz – 50 USD/os. Rejs łodzią ze szklanym dnem około 1 godz. to doskonała okazja do podziwiania niesamowitej rafy koralowej i podwodnego świata 90 USD/os. Rejs o zachodzie słońca ok. 50 USD/os. Wyprawa na bezludną wyspę Sandbank, otoczoną rafą koralową i lazurową wodą - czas trwania 6 godz. ok. 190 USD pobyt na wyspie połączony z piknikiem Pływanie z rekinami (bezpieczne największa ryba na świecie żywi się planktonem ok. 170 USD/os.

Planujemy zorganizować wspólny wieczorek pożegnalny.

W naszym resorcie odbywają się  wieczory  z muzyką...

PRZY WSPANIAŁEJ GRUPIE NA PEWNO NIE BĘDZIEMY SIE NUDZIĆ!!!

 

 

SRI LANKA MALEDIWY  ( 11 dni)

                      Wylot z lotniska Narodowego Zaventem. Linia Lotnicza  QATAR AIRWAYS

                   BRUKSELA - DOCHA - KOLOMBO powrót  MALE - DOCHA - BRUKSELA

                                                      

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK