wstępny program - RIWIERA FRANCUSKA - FESTIWAL GWIAZD

                        Planowany wyjazd 03.06.2023

                            Orientacyjna cena 1350 €

Dzień I

 

Przelot samolotem do Nicei.  Spotkanie z przewodnikiem. Transfer autokarem. Zwiedzanie NICEI, kurortu o światowej renomie, położonego nad wspaniałą błękitną Zatoką Aniołów. Spacer po centrum: Promenade des Anglais biegnąca wzdłuż brzegu morza; spacer po niezwykle pięknym starym mieście z wąskimi uliczkami i malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim. Wzgórze Zamkowe, skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i zatokę. Przejazd do CANNES. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień II

 

Po śniadaniu wyjazd autokarem do SAINT-PAUL-DE-VENCE, znakomicie zachowanego średniowiecznego miasta położonego na wzgórzach nad Baie des Anges, lubianego i cenionego przez wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Picasso, Matisse, Renoir i Chagall. Spacer po Rue Grande do placyku z Grande Fontaine, zwiedzanie gotyckiego kościoła Collégiale wzniesionego w najwyższym punkcie miasteczka. Przejazd do MENTON, małego miasteczka z klimatem francusko – włoskim, które słynie ze swojego Święta Cytryn, a także z bardzo malowniczego położenia. Spacer z przewodnikiem wąskimi uliczkami wśród kolorowych arystokratycznych kamienic i pięknych ogrodów. Najważniejsze zabytki to: Place du Cap, Cimetière du Vieux Château, Cimetiere du Trabuquet, Basilique Saint-Michel Archange, plaża Sablettes i liczne piękne ogrody. Po drodze przejazd przez EZE, miasteczka zawieszonego na skale, na szczycie której znajduje się ogród botaniczny z wyjątkową kolekcją kaktusów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień III

 

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Księstwa MONAKO, jednego z najmniejszych państw w Europie, zajmującego powierzchnię 1, 9 km². Zwiedzanie MONAKO: Rampe Major, Place duPalais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, katedra św. Mikołaja, w której znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III. Zwiedzanie MONTE CARLO. Czas wolny na filiżankę kawy w Café de Paris, najbardziej znanym miejscu spotkań w Księstwie, w samym w sercu Monte Carlo, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień IV

 

Po śniadaniu spacer po CANNES, najsławniejszym miasteczku Riwiery Francuskiej: historyczna dzielnica Le Suquet, promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port. Wycieczka na WYSPY LERYŃSKIE, porośnięte lasem eukaliptusowym i sosnowym, doskonałe miejsce na wypoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień V

 

Po śniadaniu wycieczka do SAINT TROPEZ – eleganckiego kąpieliska odwiedzanego przez gwiazdy filmowe, modelki i artystów. Spacer po typowym prowansalskim starym mieście: m.in. Place des Lices i budynek posterunku policji, którego fasada jest dobrze znana z popularnej serii filmów o żandarmie, malowniczy port. Czas wolny na plażowanie na jednej ze słynnych plaż i zakupy pamiątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień VI-VII

 

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek. Każdy robi to co lubi, spacery, plaża, zakupy … Obiadokolacja. Wieczorek integracyjny pt. „Festiwal Gwiazd – Złote Palmy” – stroje eleganckie (panowie muchy, panie suknie do ziemi) na tzw. „ściankę” i czerwony dywan

 

 

Dzień VIII

 

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do NICEA. Przelot samolotem do BRUKSELI.

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK