Przycisk

 JAPONIA KOREA PD 2025

  AUTOR PROGRAMU PILOT I PRZEWODNIK  PIOTR KARPIŃSKI

               PROGRAM BĘDZIE JESZCZE UZUPEŁNIANY!

Dzień 1. Wylot z Brukseli w dniu 09.05.2025 o godz. 16:50. 

 

 

Dzień 2. Przylot do Tokio na lotnisko Narita o godz. 18:55. Przejazd autokarem do hotelu. Kolacja i nocleg w Tokio. 

 

Dzień 3. Zwiedzanie Tokio. Podczas pobytu w Tokio wjedziemy między innymi na punkt widokowy Tokyo Metropolitan Gov. Bldg oraz staniemy na słynnym skrzyżowaniu Shibuya. Kolacja i nocleg w Tokio. 

 

Dzień 4. Bagaże nadane do Kioto. Wycieczka autokarowa w rejon Hakone. Rejs po jeziorze z widokiem na Górę Fuji (UNESCO) będącą symbolem Japonii oraz wjazd kolejką linową na punkt widokowy. Przejazd do Kioto. Kolacja i nocleg w Kioto. 

 

Dzień 5.  Zwiedzanie Kioto – stolicy Japonii do 1868 roku, miasta tysiąca świątyń – jednego z największych na świecie skupisk cudów architektury. W 2014 roku Kioto zostało ogłoszone najpiękniejszym miastem świata. Zobaczymy między innymi Zamek Nijo (UNESCO), niezapomnianą świątynię Złotego Pawilonu oraz dawny pałac cesarski. Kolacja i nocleg w Kioto. 

 

 

Dzień 6. Całodniowa wizyta w Osace. Zwiedzanie terenów Expo 2025. Wieczorny powrót do Kioto. Kolacja i nocleg w Kioto. 

 

 

Dzień 7. Zwiedzanie pobliskiej Nary – pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii. Zwiedzanie niezwykłej świątyni Todaiji (UNESCO) mieszczącej brązowy posąg Buddy oraz spacer po otaczającym ją parku zasiedlonym przez setki łagodnych i łapczywych danieli. Lunch. Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga (UNESCO). Nocleg w Kioto.

 

 

Dzień 8. Półdniowa wycieczka do Himeji (w jedną stronę słynnym shinkansenem), które słynie z najwspanialszego zamku Japonii – Zamku Białej Czapli. Lunch. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko Kansai i przelot do koreańskiego Pusan. Nocleg w Gyeongju 

 

 

Dzień 9. Zwiedzanie Gyeongju – dawnej stolicy kraju określanej w Korei mianem „muzeum bez ścian”. W swojej długiej historii Korea zawsze znajdowała się niczym między młotem a kowadłem poddana ciągłym najazdom i presji cywilizacyjnej ze strony Japonii i Chin. W wyniku zewnętrznej presji zamiast dać się wchłonąć silniejszym żywiołom Koreańczycy wytworzyli unikalną kulturę o odrębnych obyczajach, strojach, piśmie i bardzo ciekawej kuchni. Poznawanie Korei stanowi zupełnie odrębny od Japonii etap naszej podróży. Lunch w trakcie zwiedzania. Nocleg w Gyeongju.

 

 

 Dzień 10. Przejazd w kierunku Seulu. Po drodze wizyta w Hahoe, jednej dwóch liczących sobie setki lat historii koreańskich wiosek wpisanych na listę UNESCO.  Lunch. Po przyjeździe do Seulu zwiedzanie miasta z zespołem pałacowym Ch’angdokkung (UNESCO) włącznie. Nocleg w Seulu.

 

 

Dzień 11.  Ciekawa wycieczka do strefy demarkacyjnej w Panmundżom. Jest to jedyne miejsce skąd możemy obserwować z bliska Koreę Północną. Popołudniowy czas wolny w Seulu. Kolacja pożegnalna i nocleg w Seulu. 

 

 

Dzień 12 (20.05.2025). Wylot do Brukseli z przesiadką w Warszawie. Przylot do Brukseli w godzinach wieczornych. 

 

 

 

 

CENA przy grupie minimum 40 osób: 4 025,00 EUR/osoba 

 

CENA ZAWIERA :

- bilety samolotowe na trasie Bruksela – Warszaw – Tokio i Seul – Warszawa– Bruksela;
- transport na trasie wycieczki w Japonii i Korei;
- bilety samolotowe na trasie z Osaki do Pusan w Korei;
- noclegi w hotelach 3* ze śniadaniami;
- obiady/lub kolacje zgodnie z programem (od 2. do 11. dnia wycieczki);
- przewodnicy lokalni;
- usługę pilota wycieczki;
- ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż;
- obowiązkowe składki na TFG i TFP.
CENA NIE ZAWIERA :
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, transport bagaży oraz zwyczajowych napiwków: 350 EUR/osoba (pieniądze te zbierze pilot wycieczki);
- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1060 USD.

 

 

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK