PORTUGALIA HISZPANIA 2024

 

LIZBONA - FATIMA - ALJUSTREL - COIMBRA - ALCOBACA - BATALHA - NAZARE - PORTO - BRAGA

- SANTIAGO DE COMPOSTELA - GUIMARAES – OBIDOS – AVEIRO

Dzień 1: 09.05.2024 LIZBONA - POVOA DE VARZIM

Spotkanie grupy na lotnisku w Brukseli. Odprawa pasażerska. 11.45 – 13.35 Przelot samolotem z Brukseli do Lizbony linie Tap Portugal. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd autokarem (190 km) na północ Portugalii. W połowie drogi w okolicy Coimbry obiadokolacja w restauracji. Dalsza droga do hotelu (160 km) Santo Andre 4* Povoa De Varzim. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 2: 10.05.2024 PORTO – GUIMARAES - BRAGA

Po śniadaniu ,przejazd do Porto (40 km) – zobaczymy m.in. Kościół św. Franciszka, pałac Bolsa. Przejście do najbardziej charakterystycznej dzielnicy tego portowego miasta – Ribeiry. Trochę adrenaliny – rejs po rzece Douro. Zwiedzanie zakończymy wizytą i degustacją wina w jednej z piwnic Sandemans. Przejazd do Guimaraes (60 km) nazywanego również „Miastem Kolebką”. Będziemy mogli odwiedzić historyczne centrum miasta, które jest skupiskiem placów i wąskich brukowanych uliczek, a także wielu średniowiecznych kościołów i klasztorów. Przejazd do Bragi (30 km). W czasie spaceru zobaczymy m.in. katedrę i Sanktuarium „Bom Jesus”. Powrót do hotelu Santo Andre 4* Povoa De Varzim (40 km). Obiadokolacja. Wieczorek organizacyjny. Nocleg.

 

 

Dzień 3: 11.05.2024 HISZPANIA - SANTIAGO DE COMPOSTELA

Po śniadaniu przejazd do jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych – Santiago de Compostela (200 km). To tutaj miliony pielgrzymów kończą swoją drogę przed obliczem jednego z apostołów Jezusa Chrystusa. W czasie wizyty odwiedzimy piękną katedrę z barokową fasadą, która według legendy została wzniesiona nad grobem św. Jakuba. Spacer po zabytkowym centrum, zobaczymy m.in. szpital Królów Katolickich, Palacio de Rajoy oraz główny plac - Plaza del Obradoiro. Powrót do hotelu Santo Andre 4* Povoa De Varzim (200 km). Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4: 12.05.2024 AVEIRO – COIMBRA - SAO PEDRO DE MOEL

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Aveiro (110 km). Spacer po wiosce rybackiej do dzielnicy Costa Nova. Rejs kolorową portugalską łodzią Moliceiro po kanałach Aveiro, które łączą się z rzeką i morzem. Przejazd do Coimbry oimbry (60 km). Krótka wizyta w klasztorze, w którym żyła Siostra Łucja. Przejazd do hotelu w Mar e Sol Sao Pedro de Moel 4* (90 km). Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

Dzień 5: 13.05.2024 FATIMA - ALJUSTREL

Po śniadaniu przejazd autokarem do Aljustrel (50 km). Wioski, w której urodzili się Łucja, Franciszek i Hiacynta, odwiedzimy ich rodzinne domy oraz miejsce objawień.  Pozostałą część dnia spędzimy w Fatimie na zwiedzaniu i uroczystościach związanych ze świętem Matki Boskiej Fatimskiej . Przejdziemy na Plac Modlitwy, aby zobaczyć Kaplicę Objawień, Bazylikę Starą i Nową. Poznamy historię trojga pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Matka Boska. POWRÓT NA KOLACJĘ DO HOTELU. DLA CHĘTNYCH WIECZORNY WYJAZD DO FATIMY NA UROCZYSTĄ PROCESJĘ  Z OKAZJI 107 ROCZNICY OBJAWIEŃ... Po Uroczystościach, powrót do hotelu Mar e Sol Sao Pedro de Moel 4* (50 km). Nocleg. 

 

Dzień 6: 14.05.2024 BATALHA - ALCOBACA - NAZARE

Po śniadaniu udamy się do regionu Estremadury (50 km), aby odwiedzić wspaniałe zabytki średniowiecznej Portugalii: klasztory Batalha i Alcobaca, które przez wieki były zamieszkane przez dominikanów i cystersów. Po południu wypoczynek na plaży w wyjątkowym rybackim miasteczku Nazare (20 km). Powrót do hotelu Mar e Sol Sao Pedro de Moel 4* (20 km). Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

Dzień 7: 15.05.2014 OBIDOS – LIZBONA - OEIRAS

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Obidos (60 km). Spacer po klimatycznym maleńkim miasteczku z mauretańskimi murami obronnymi. Skosztowanie regionalnej wiśnióweczki w czekoladowych kubeczkach. Przejazd do dzielnicy Belem (90 km) i wspaniały symbol miasta – Pomnik Wielkich Odkryć Geograficznych, Wieża Belem i klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy. Przejazd do Lizbony (10 km) i spacer po jej słynnych dzielnicach: Alfama, Baixa, Bairro Alto, klimatyczne dzielnice z wieloma atrakcjami i słynnymi placami: Rossio, Figueira i Restauradores. Podziwiać będziemy wszechobecne azulejos – płytki ceramiczne, murale, bieliznę na sznurkach nad głowami, a wszystko to przy dźwiękach fado. Znowu spróbujemy wiśnióweczki. Dzień zakończymy obiadokolacją w restauracji z muzyką fado. Przejazd do hotelu Lagoas Park 4* Porto Salvo Oeiras (15 km). Nocleg.

 

 

Dzień 8: 16.05.2024 LIZBONA - BRUKSELA

07.00 Śniadanie. 08.30 Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko 09.20 – 11.20 Odprawa pasażerska. 11.20-15.05 Przelot do Brukseli. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

przelot samolotem i opłaty lotniskowe, bagaż podręczny i rejestrowany, wynajęcie portugalskiego autokaru na 8 dni, 7 noclegów w hotelach 4* w pokojach 2 osobowych z klimatyzacją, 7 śniadań w formie bufetu, 7 obiadokolacji w formie bufetu, wino/woda do każdej obiadokolacji, realizację programu turystycznego, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW i Kl za granicą, podatki, systemy tour guidy, bilety wstępów

 

Dopłata do pokoju 1 osobowego: 30 euro/osoba/doba

 

 

str główna

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK