Wycieczka Portugalia  Hiszpania 2024

LIZBONA - FATIMA - ALJUSTREL - COIMBRA - ALCOBACA - BATALHA - NAZARE - PORTO - BRAGA

- SANTIAGO DE COMPOSTELA - GUIMARAES - OBIDOS - ESTORIL

09 – 16 maja 2024 CENA 1500€

 

Dzień 1: 09.05.2014 Witamy w Portugalii

09.00 Spotkanie grupy na lotnisku 09.25 – 11.25 Odprawa pasażerska. 11.25 – 13.35 Przelot samolotem z Brukseli do Lizbony – linie Tap Portugal. Przejazd autokarem przez miasto z komentarzem przewodnika. Przejazd na północ Portugalii do miasteczka Coimbra. Wizyta w klasztorze, w którym żyła Siostra Łucja. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Spotkanie organizacyjne przy wiśnióweczce. Nocleg.

Dzień 2: 10.05.2014 Fatima i Aljustrel

Po śniadaniu przejazd autokarem do Aljustrel – wioski, w której urodzili się Łucja, Franciszek i Hiacynta, odwiedzimy ich rodzinne domy oraz miejsce objawień. Następnie cały dzień w Fatimie na modlitwę i uroczystości związane ze świętem Matki Boskiej Fatimskiej – wg programu. Przejdziemy na Plac Modlitwy, aby zobaczyć Kaplicę Objawień, Bazylikę Starą i Nową. Poznamy historię trojga pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Matka Boska. Wieczorny powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: 11.05.2024 Batalha, Alcobaca i Nazare

Po śniadaniu udamy się do regionu Estremadury, aby odwiedzić wspaniałe zabytki średniowiecznej Portugalii: klasztory Batalha i Alcobaca, które przez wieki były zamieszkane przez dominikanów i cystersów. Po południu wypoczynek na plaży w wyjątkowym rybackim miasteczku Nazare. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 12.05.2024 Porto i Braga

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Porto – zobaczymy m.in. Kościół św. Franciszka, pałac Bolsa. Przejście do najbardziej charakterystycznej dzielnicy tego portowego miasta – Ribeiry. Trochę adrenaliny – rejs po rzece Douro. Zwiedzanie zakończymy wizytą i degustacją wina w jednej z piwnic Sandemans. Przejazd do hotelu w Bradze.
W czasie spaceru zobaczymy m.in. katedrę i Sanktuarium „Bom Jesus”. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: 13.05.2024 Hiszpania - Santiago de Compostela

Po śniadaniu przejazd do jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych – Santiago de Compostela. To tutaj miliony pielgrzymów kończą swoją drogę przed obliczem jednego z apostołów Jezusa Chrystusa. W czasie wizyty odwiedzimy piękną katedrę z barokową fasadą, która według legendy została wzniesiona nad grobem św. Jakuba. Spacer po zabytkowym centrum, zobaczymy m.in. szpital Królów Katolickich, Palacio de Rajoy oraz główny plac - Plaza del Obradoiro. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: 14.05.2014 Guimaraes – Aveiro – Obidos - Estoril

Po śniadaniu przejazd do Guimaraes, nazywanego również „Miastem Kolebką”. Będziemy mogli odwiedzić historyczne centrum miasta, które jest skupiskiem placów i wąskich brukowanych uliczek, a także wielu średniowiecznych kościołów i klasztorów. Ew. wizyta w Aveiro. Przejazd do Obidos – spacer po klimatycznym maleńkim miasteczku z mauretańskimi murami obronnymi. Skosztowanie regionalnej wiśnióweczki w czekoladowych kubeczkach. Czas na zakupy pamiątek. Przejazd do hotelu nad oceanem w okolicy Lizbony. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: 15.05.2024 Lizbona

Po śniadaniu przejazd do Lizbony i cały dzień, aby nacieszyć się cudowną atmosferą tego kolorowego miasta położonego na siedmiu wzgórzach. Najpierw dzielnica Belem i wspaniały symbol miasta – Pomnik Wielkich Odkryć Geograficznych, Wieża Belem i klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy. Obowiązkowo tradycyjne ciastko z kremem „Pasteis de Belem” również symbol Lizbony. Alfama, Baixa, Bairro Alto - to klimatyczne dzielnice z wieloma atrakcjami i słynnymi placami: Rossio, Figueira i Restauradores. Podziwiać będziemy wszechobecne azulejos – płytki ceramiczne, murale, bieliznę na sznurkach nad głowami, a wszystko to przy dźwiękach fado. Wejdziemy do Katedry Su i Kościoła Św. Rocha. Znowu spróbujemy wiśnióweczki. Dzień zakończymy obiadokolacją w restauracji z muzyką fado. Nocleg.

Dzień 8: 16.05.2024 Bruksela

07.00 Śniadanie. 08.30 Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko 09.20 – 11.20 Odprawa pasażerska. 11.20-15.05 Przelot do Brukseli. Zakończenie wycieczki.

 

str główna

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK