Nr tel. 0495481976 MAREK

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Facebook - naszewyjazdy.eu

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

 

dzień I

Odbiór autokarem uczestników na trasie Białystok-Warszawa. Odbiór uczestników przylatujących z Brukseli z lotniska we Warszawie. Przejazd do Wrocławia Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas do dyspozycji uczestników Nocleg.

dzień II

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem i cały dzień na zwiedzanie Wrocławia: Wzgórze Polskie z panoramą wysp odrzańskich, Ostrów Tumski, Muzeum Archidiecezjalne, Krzywa Wieża, Brama Kluskowa, kościół św. Idziego, Katedra, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocławski, Aula Leopoldyna, Wieża Matematyczna, Stare Jatki /zakątek artystów/, Ratusz-perełka wrocławskich zabytków, fasady poszczególnych kamieniczek, Ogród Japoński stworzony zgodnie ze wszystkimi wymogami japońskiej sztuki ogrodowej. Czas wolny na pyszne piwo spiżowe i zakupy pamiątek. Przejazd do Szklarskiej Poręby do pensjonatu Orla Skała, zakwaterowanie. Uroczysta obiadokolacja i wieczorek integracyjny przy muzyce do tańca. Nocleg.

dzień III

Śniadanie. Szlak pieszy z przewodnikiem górskim, jedna trasa do wyboru: 1. Szklarska Poręba: Hala Szrenicka, wjazd wyciągiem na Szrenicę i zjazd wyciągiem lub zejście pieszo, Wodospad Szklarka i Kamieńczyk lub 2. Karpacz: wjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę, wejście na Śnieżkę, na górze Kaplica Św. Wawrzyńca i budynek Obserwatorium Astronomicznego, zjazd wyciągiem lub zejście pieszo obok Małego Stawu przez Pustelnie do Kościółka Wang. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Wieczorek integracyjny przy ognisku lub w chacie grillowej. Nocleg.

dzień IV

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Wałbrzycha. Po drodze narracja przewodnika o największej atrakcji regionu ”Złotym Pociągu”. Zwiedzanie Zamku Książ razem z podziemiami i palmiarnią. Zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy. Przejazd do Zakopanego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście na Krupówki. Nocleg.

dzień V

Śniadanie. Wjazd wyciągiem na Gubałówkę, panorama Tatr, czas wolny na degustację lokalnych specjałów. Zjazd lub zejście z Gubałówki na dół. Spacer po Krupówkach. Zakupy oscypków. Wizyta na pięknym zabytkowym Cmentarzu na Pęksowym Brzysku. Modlitwa w Kościółku na Krzeptówkach. Wypoczynek w kompleksie Term Bukowiny Tatrzańskiej – baseny z wodą termalną, sauny i jacuzzi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

dzień VI

Śniadanie. Przejazd do Parku Pienińskiego. Spływ Dunajcem flisackimi łodziami. Zwiedzanie z przewodnikiem zapory wodnej w Czorsztynie i zamku w Nidzicy. Panorama okolicy, punkty widokowe na Trzy Korony. Powrót do hotelu. Uroczysta góralska obiadokolacja przy muzyce góralskiej (śpasy i tańce). Nocleg.

dzień VII

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Wadowic. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Św. Jana Pawła II. Czas wolny na słynne kremówki. Przejazd do Krakowa. Spacer po urokliwym mieście z przewodnikiem Krakusem Drogą Królewską na Wawel, zwiedzanie Katedry, Dziedzińców Królewskich, Grobów Królewskich, spacer na Rynek Główny, Sukiennice. Czas na zakupy słynnych bajgli. Obiadokolacja w restauracji w Dzielnicy Żydowska Stary Kazimierz. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

dzień VIII

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Wieliczki - Muzeum Kopalni Soli, trasa turystyczna w głąb ziemi, świat solnych korytarzy, kaplic wypełnionych rzeźbami z soli. Przejazd na lotnisko. Wylot osób powracających do Brukseli. Powrót uczestników autokarem na trasie Warszawa – Białystok.

 

Ramowy program zwiedzania, kolejność i program może ulec zmianie.

    Piękna Polska Cała: Karkonosze-Tatry-Pieniny

        Wrocław-Karpacz-Szklarska Poręba - Wałbrzych - Książ- Świdnica- Zakopane-

        Bukowina Tatrzańska - Szczawnica- Dunajec- Wadowice - Wieliczka - Kraków

            planowany wyjazd koniec czerwca - początek lipca 2021 Grupa 36 osób