STRONA GŁÓWNA

1 dzień: BRUKSELA – LIMA Spotkanie na lotnisku ZAVENTEM w BRUKSELI. Przelot do Limy (przez jeden z europejskich portów lotniczych) wybieramy MADRYT LINIA IBERIA . Transfer do hotelu i nocleg.

 

2 dzień: LIMA – PARACAS – NAZCA. Wcześnie rano wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na Wyspy Ballestas, gdzie zobaczymy kolonie lwów morskich i egzotycznych ptaków, m.in. kormorany, głuptaki, pingwiny, pelikany. Przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej, z której można podziwiać sławne linie Nazca (figury ręki i drzewa). Kolacja i nocleg.

 

3 dzień: NAZCA – AREQUIPA Śniadanie. Osoby zainteresowane mogą wykupić fakultatywny przelot awionetką nad płaskowyżem (tajemnicze linie Nazca najlepiej widać z lotu ptaka), ok. 125 USD, lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych. Obiad. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. Po drodze postoje na zdjęcia w najbardziej widokowych miejscach.

 

4 dzień: AREQUIPA Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Peru – Arequipa. Udamy się na punkt widokowy Carmen Alto. Zobaczymy klasztor Świętej Katarzyny, który po 400 latach zamknięcia został udostępniony dla zwiedzających. Program obejmuje również wizytę na Plaza de Armas, jednym z najładniejszych rynków Peru. Po obiedzie czas wolny na spacer po mieście.

 

5 dzień: AREQUIPA – COLCA – CHIVAY Po śniadaniu ruszamy w podróż do kanionu Colca, jednego z najgłębszych na Ziemi. 185 kilometrowa trasa obfituje w malownicze widoki oraz stada pasących się lam i wikunii. Przyjazd do Chivay. Obiad. Przejazd do gorących źródeł La Calera (kąpiel w basenach z naturalnie gorącą wodą).

 

6 dzień: CHIVAY – PUNO Po wczesnym śniadaniu wyjazd do punktu widokowego Krzyż Kondora, skąd rozciąga się najlepszy widok na kanion Colca. Miejsce to jest także punktem obserwacji szybujących kondorów. Przejazd do Puno, miasta leżącego na brzegu legendarnego Jeziora Ti􀆟caca. Po drodze posiłek (lunch box) oraz postoje na punktach widokowych. Zakwaterowanie i kolacja w Puno.

 

7 dzień: PUNO – CUZCO Przejazd na tereny zabytkowych budowli inkaskich w okolicy Cuzco: Puca-Pucara, Tambomachay, Quenqo oraz fortecy Sacsahuáman, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cuzco. Zwiedzanie centrum miasta, dawnej stolicy potężnego imperium Inków. Czas wolny na zakupy i samodzielne odkrywanie zakamarków miasta. Wieczorem kolacja połączona z występem zespołu folklorystycznego.

 

8 dzień. - CUZCO Dzień przeznaczony na odpoczynek oraz zakup pamiątek. Dla chętnych spokojne zwiedzanie Cuzco (np. muzeum inkaskie, dzielnica San Blas)...Lub wycieczka na Tęczowe Góry Winicunca (dodatkowy koszt 60$).Powrót do hotelu. Kolacja . Nocleg

 

9 dzień: CUZCO – AGUAS CALIENTES Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie Chinchero, gdzie znajduje się wyjątkowej urody kościół. Następnie tarasów w Moray, nazywanych „genetycznym laboratorium Inków” oraz fotogenicznych solanek w Maras, gdzie od wieków nieprzerwanie kontynuowana jest produkcja soli. Przejazd doliną Urubamby do Ollantaytambo, jednej z najlepiej zachowanych osad Inków. Zwiedzanie ruin wspaniałej, choć nigdy nie ukończonej „Świątyni Słońca”. Obiad. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, położonego w pobliżu Machu Picchu. Nocleg.

 

10 dzień; MACHU PICCHU – CUSCO Zwiedzanie Machu Picchu, jednego z siedmiu nowych cudów świata. Wycieczkę do zaginionego miasta Inków zaczniemy bardzo wcześnie rano, aby móc je podziwiać o wschodzie słońca. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem, będzie również czas na kontemplację i samodzielny spacer po najwspanialszym kompleksie archeologicznym całego kontynentu. Powrót do Aguas Calientes na obiad. Przejazd do Cusco.

 

11 dzień: CUSCO – LIMA Rano przelot do Limy. Zwiedzanie najstarszej, kolonialnej części stolicy Peru. Na początek Plaza Mayor, przy której znajduje się Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi i katedra, gdzie zobaczymy grobowiec sławnego konkwistadora Francisco Pizarro. Po obiedzie podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, w dużej części pochodzących ze splądrowanych grobowców.

 

12 dzień: LIMA Do południa czas wolny na ostatnie zakupy czy spacer nad Pacyfikiem. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

PERU  2024

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK