Wyjazd 03.06.2022 /PIĄTEK/ - godz. 07.00 – spotkanie grupy - Brussels Intl Airport – odprawa

Powrót 12.06.2022 /NIEDZIELA/ - godz. 23.25 – lotnisko Brussels Intl Airport - przylot

 

Samolot: linie SN Brussels Airlines – wylot i powrót – lot bezpośredni, Economy Class

03.06.2022 - Nr rejsu SN3201, BRU VCE, BRUKSELA-WENECJA, GODZ. 10:15 - 11:55
12.06.2022 - Nr rejsu SN3184, FCO BRU, RZYM-BRUKSELA, GODZ. 21:20 - 23:25

Autokar: włoski przewoźnik i kierowca (prośba o nie spożywanie posiłków i napojów w autokarze)

Pilot JC PODRÓŻE: Izabela Nowicka tel. +48 603 660 885

 

Proszę zwrócić uwagę na na stan techniczny pakowanej walizki!

 

Co zabrać ze sobą

 1. Dowód osobisty (sprawdzić datę ważności) i dla bezpieczeństwa jeśli posiadamy paszport, to też możemy go zabrać ze sobą i trzymać w różnych miejscach (ew. ksero dokumentów).
 2. Maseczkę, nakaz używania w środkach transportu zbiorowego.
 3. Bagaż podręczny do 12 kg - odpowiednio spakowany do podróży samolotem.
 4. Bagaż rejestrowany do 23 kg - odpowiednio spakowany do podróży samolotem.
 5. Wygodne obuwie i ubranie na każdą pogodę: słońce, wiatr, deszcz, temp. ok. 25 stopni.
 6. Strój na „boski” wieczorek integracyjny: białe prześcieradło lub białą szatę J
 7. Dla chętnych kąpieli, strój kąpielowy i klapki (basen przy hotelu i plaża nad morzem)
 8. Drobne przekąski w porze lunchu ciastka, kabanosy, batoniki.
 9. Lekarstwa na 10 dni jeśli potrzebne.
 10. Gotówkę w euro lub karty płatnicze na lunch, drobne wydatki lub pamiątki.
 11. Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych lub innych.

 

 

Wyżywienie: Śniadania kontynentalne. Obiadokolacje w restauracji hotelowej z wodą i winem.

Nasze hotele:

Lido di Jesolo Hotel Venezia *** https://www.hotelveneziajesolo.it/ - 3 noce

Cattolica Hotel Madison *** https://www.hotelmadisoncattolica.com/it/camere.php - 3 noce

Hotel Best Western **** Fiano Romano https://www.parkhotelromanord.it/ - 3 noce

Podróż samolotem:

Do odprawy należy zgłosić się 3 godziny przed odlotem samolotu z wydrukowaną kartą pokładową. Po odnalezieniu odpowiedniej bramki pasażerowie są proszeni o dokument tożsamości: WAŻNY dowód osobisty lub paszport. W tym miejscu zdaje się bagaż główny - rejestrowany. Bagaż zostanie zważony i oznakowany. Następnie przechodzimy do kontroli bezpieczeństwa: wszystkie rzeczy razem z biletem, dowodem tożsamości, telefonem komórkowym, należy umieścić w specjalnych szufladach. Należy zdjąć zegarek, biżuterię, pasek od spodni, czasami buty, sweter lub marynarkę, wyjąć wszystko z kieszeni, włożyć do odpowiedniej szuflady i przejść przez bramkę. Zostaną Państwo odpowiednio pokierowani przez obsługę lotniska. Po zakończeniu odprawy jest jeszcze trochę czasu na zakupy w strefie wolnocłowej. Należy jednak jak najszybciej odszukać numer swojej bramki do wejścia do samolotu, ponieważ czasami jest to daleko. Numer bramki podany jest na karcie pokładowej. O określonej godzinie wchodzicie Państwo do samolotu.

Bagaż podręczny - podróżując w klasie ekonomicznej, pasażer może wziąć 1 sztukę bagażu podręcznego o następujących wymiarach 23x40x55 cm (dł. x szer. x wys. łącznie z uchwytami i kółkami) oraz dodatkową rzecz: torebkę damską lub torbę męską, lub laptop, lub dla podróżujących z dziećmi - pokarm i składany wózek dla dziecka lub spacerówkę. Całkowita waga bagażu nie może przekroczyć 12 kg. Bagaż podręczny powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem.

Na pokład nie wnosimy też żywności, napojów i różnego rodzaju płynów w postaci żelów, kremów, kosmetyków itp. Jeśli jednak musimy do samolotu zabrać produkty płynne i galaretowate, jak np. artykuły kosmetyczne i pielęgnacyjne, to muszą one spełniać następujące wymogi:

 • pojemniki z płynami i podobnymi produktami mogą mieć pojemność do 100 ml
 • wszystkie pojedyncze pojemniki muszą być transportowane razem w jednej przeźroczystej, zamykanej torebce plastikowej (np. zaciskane torebki plastikowe tzw. "zipy") o maksymalnej pojemności jednego litra
 • na jedną osobę może przypadać maksymalnie jedna torebka
 • torebkę należy okazać oddzielnie w trakcie kontroli bezpieczeństwa
 • lekarstwa i żywność specjalnego przeznaczenia (np. pożywienie dla niemowląt), które w trakcie rejsu są potrzebne na pokładzie samolotu, nie muszą być transportowane w plastikowej torebce. Artykuły te muszą jednak także zostać okazane w trakcie kontroli bezpieczeństwa

Bagaż rejestrowany - każdemu pasażerowi podróżującemu klasą ekonomiczną przysługuje jedna sztuka bagażu do 23 kg. Bagaż powinien być oznaczony i posiadać charakterystyczny motyw, aby łatwo było go rozpoznać przy odbiorze i nie pomylić z podobnym bagażem. Za dodatkowe kilogramy naliczana jest znaczna dodatkowa opłata.

Podczas odprawy bagażowo-biletowej, bagaż rejestrowany jest ważony, a następnie przenoszony do luku bagażowego. Materiał, z którego wykonane są torby i walizki, powinien być odpowiednio trwały, tak, by podczas transportu nie uległ uszkodzeniom. Przy stanowisku odprawy bagażowo-biletowej, bagaż oznakowany zostaje wywieszką bagażową zawierającą nazwisko pasażera, trasę przelotu, skróty nazw lotnisk, numery rejsów oraz daty. Wywieszka jest swoistym “dowodem osobistym” bagażu. Część wywieszki bagażowej zostaje umieszczona na bilecie pasażerskim i stanowi podstawę do identyfikacji bagażu po dotarciu na miejsce oraz do bagażu, w przypadku jego zagubienia, linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności za przedmioty wartościowe, delikatne i nietrwałe przewożone przez pasażera w bagażu rejestrowanym. Jeżeli chciałbyś, by również przedmioty tego typu zostały objęte odpowiedzialnością, musisz wypełnić odpowiedni dodatkowy formularz.

 

Przepisy celne: We Włoszech na zasadach UE, co oznacza, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić
i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

 

Bezpieczeństwo: Odwiedzamy miejsca turystyczne gdzie nie brakuje złodziei czyhających na łatwy łup, dlatego należy być ostrożnym: nie nosić przy sobie dużych sum pieniędzy, w środkach komunikacji publicznej plecak, torbę nosić przed sobą, w lokalach gastronomicznych nie odkładać obok krzesła torebek, plecaków itd., będac w grupie obserwować się wzajemnie, nie liczyć publicznie pieniędzy, nie dokonywać na ulicy wzajemnych rozliczeń gotówkowych, większe kwoty pieniędzy pozostawić w depozycie hotelowym.

Waluta: Euro. W sklepach i restauracjach można płacić kartą.

Ubezpieczenie WIENER TU SA, polisa grupowa, BASIC Zagranica KL 20.000 euro + AS rekreacyjne. Koszty leczenia poza granicą RP i kraju w stałego pobytu 20.000 euro. NNW 1.250 euro. Bagaż podróżny 200 euro. OC 10.000 euro. Dla kosztów leczenia za granicą, ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia COVID. Centrum alarmowe+48 22 564 06 25.

 

 

Do odprawy podchodzimy całą grupą- zdajemy bagaż główny - otrzymujemy bilet.

Bardzo często się zdarza iż nadawanie bagażu wykonujemy indywidualnie - nie jest to skomplikowana procedura, jednak będziemy starali się pomagać aby właściwie nadać  bagaż.

 

Na naszej wycieczce będziemy używać SYSTEMU AUDIO GUIDE - jednak najlepiej zabrać swoje słuchawki z końcówką mini jack 3,5 mm oraz komplet baterii

( paluszki 1,5 V )

 

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYCIECZKI DO WŁOCH 03.06 - 12.06 2022

                          

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK