organizator wyjazdu

oraz autorski program:

1 dzień: Bruksela – Delhi

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Zaventem w Brukseli. Przelot do Delhi (z przesiadką). Transfer do hotelu, zakwaterowanie i wypoczynek.

 

2 dzień: Delhi

Po śniadaniu zwiedzanie Delhi: Kutb Minar (Qutb Minar, lista UNESCO), Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Brama Indii, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Meczet Piątkowy (Jama Masjid) – zamknięty w piątek. Przejazd rikszami po uliczkach starego Delhi. Kolacja, nocleg.

 

3 dzień: Delhi – Dźajpur (Jaipur)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dźajpuru – stolicy Radźastanu. Po przyjeździe do Dźajpuru czas wolny. Kolacja, nocleg.

 

4 dzień: Dźajpur – Fort Amber -Dźajpur

Śniadanie. Wjazd do fortu Amber na słoniach. Zwiedzanie fortu, dawnej siedziby maharadży Dźajpuru. Następnie zwiedzanie Dźajpuru: Obserwatorium Astronomiczne, Pałac Maharadży. Wieczorem pokaz tańców radżasthańskich. Kolacja, nocleg.

 

5 dzień: Dźajpur – Fatehpur Sikri – Agra

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjeżdżając z Dźajpuru postój przy Pałacu Wiatrów. Zwiedzanie zespołu pałacowo – ogrodowego Sisodia Rani. Przejazd do Agry, po drodze zobaczymy Fatehpur Sikri (lista UNESCO)– miasta, które pełniło rolę stolicy cesarza Akbara. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Przyjazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Tadź Mahal

 

6 dzień: Agra – Sikandra – Agra

Śniadanie. Zwiedzanie słynnego grobowca Taj Mahal (lista UNESCO) oraz pozostałych zabytków Agry: Czerwonego Fortu (lista UNESCO), grobowca Akbara Wielkiego w Sikandrze. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

7 dzień: Agra – Dźhansi (Jhansi) – Kadźuraho (Khajuraho)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Dźhansi, a dalej autokarem do Kadźuraho. Zwiedzanie słynnego kompleksu świątyń w Kadźuraho (lista UNESCO), ozdobionych wyjątkowymi rzeźbami o tematyce erotycznej rzeźbami (XI-XIII w.). Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

8 dzień: Kadźuraho – Waranasi (Varanasi)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot do Waranasi. Zakwaterowanie. Zwiedzanie Sarnath, miejsca, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie: piękny park z zachowanymi najstarszymi stupami buddyjskimi. Zwiedzanie muzeum historycznego ze słynnym pilarem cesarza Asiok, buddyjskiej świątyni ufundowanej przez mieszkańców Sri Lanki oraz świątyni wyznawców dżinizmu.  Za dodatkową opłatą możliwość zorganizowania wycieczki nocą nad Ganges (ok. 10 USD): przejazd rikszami przez zatłoczone ulice miasta, podziwianie ceremonii ognia nad Gangesem.Kolacja nocleg

 

9 dzień: Waranasi

O świcie przejazd łodziami po Gangesie, podziwianie wschodu słońca, obserwacja rytualnych kąpieli, oglądanie zabytkowych świątyń i pałaców stojących wzdłuż zachodniego brzegu Gangesu. Spacer starymi, wąskimi uliczkami nad Gangesem. Zobaczymy ghaty ze stosami kremacyjnymi. Powrót do hotelu, krótki odpoczynek, śniadanie. W dalszej kolejności zwiedzanie Waranasi: świątyni Tulsi Manas, świątyni Durgi (z zewnątrz), świątyni Bharat Mata Mandir, przejazd przez tereny państwowego uniwersytetu w Waranasi.Powrót do hotelu kolacja nocleg

 

10 dzień: Waranasi – Sunauli – Bhairahawa (Nepal)

Śniadanie. Przejazd do granicy indyjsko-nepalskiej. Przekroczenie granicy. Na przejściu granicznym wykupienie wizy nepalskiej (25 USD). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

Nepalski sadhu

 

11 dzień: Bhairahawa – Lumbini – Pokhara

Po śniadaniu zwiedzanie Lumbini – miejsca, w którym narodził się Budda. Wyjazd w kierunku wysokich Himalajów. Pokhara jest nepalskim centrum miłośników gór. Miasteczko otoczone jest szczytami ośmiotysięczników – widać je z ulic i okien hoteli. Dodatkową atrakcją jest przejażdżka łodziami po jeziorze Phewa (widok na Himalaje). Kolacja i nocleg w Pokharze.

 

Pokhara. Widok z jeziora Phewa na masyw Annapurny

 

12 dzień: Pokhara – Katmandu

Śniadanie. Wcześnie rano wycieczka na punkt widokowy z którego najładniej o wschodzie słońca prezentują się góry – wspaniały widok na Annapurnę i Machhapuchre. Śniadanie i przejazd malowniczą, górska trasą do Katmandu.Po drodze zwiedzanie stupy buddyjskiej na szczycie wzgórza Swajambhunath. Zakwaterowanie w hotelu w Katmandu, kolacja

i nocleg.

 

13 dzień: Katmandu – Bhaktapur – Katmandu

Śniadanie. Dla chętnych poranny lot widokowy nad Himalajami (dodatkowo płatne). Zwiedzanie Starego Miasta w Katmandu: centralny plac z zespołem świątyń i Pałacem Królewskim oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Wycieczka do Bhaktapuru – najpiękniejszego miasta Doliny Katmandu, zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego. Powrót do Katmandu. Nocleg.

 

Katmandu, stupa Bodnath

 

14 dzień: Katmandu – Pasiupatinath – Delhi Śniadanie,  Wycieczka do Pasiupatinath – największego hinduistycznego sanktuarium w Nepalu (centrum kultu Śiwy, miejsce, gdzie zobaczyć można stosy kremacyjne i wielu hinduskich sadhu). Zwiedzanie Bodhnath – największej stupy nepalskiej, centrum mnichów tybetańskich. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Delhi. Przejazd do hotelu w pobliżu lotniska, kolacja i nocleg.

 

15 dzień: Delhi – Bruksela

Nocą lub rano (w zależności od godzin przelotów) transfer na lotnisko w Delhi. Wylot do Europy. Przylot do Brukseli.

 

 

 

strona główna

PLANOWANY WYJAZD LISTOPAD 2026

INDIE & NEPAL 2026

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK