powrót na stronę

główną

   Wenecja - Werona – Garda – Florencja – Rimini – San Marino – Asyż                                       Orvieto  - Rzym- Watykan
                    Cena 1350€ wyjazd 5.06 - 14.06.2020 ( 10 dni)
     cena za wycieczkę rozłożona na trzy raty - pierwsza wpłata 350€
 bagaż 12 kg do kabiny, 23 kg bagaż główny
SN 3205 BRU VCE Jun 5,   2020 14:25 - 16:00YHK
SN 3182 FCO BRU Jun 14, 2020 17:50 - 19:55YHK
*ostateczne potwierdzenie lotu na tydzień przed planowaną datą wyjazdu!
 
Dzień I  „Lot do Wenecji”
Odprawa pasażerska i bezpieczeństwa. Przelot samolotem do Wenecji.
Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja powitalna, wieczorek integracyjny. Nocleg
 
Dzień  II  „Wenecja i wyspy Murano i Burano”
Śniadanie. Wycieczka autokarem do Wenecji, zwiedzanie z przewodnikiem: Most Westchnień, pałac Dożów, bazylika i Plac św. Marka, spacer trasą turystyczną przez Ponte Rialto. Czas wolny na piękne zdjęcia i lampkę wina. Rejs po kanałach i na wyspy Murano i Burano – słynące z wyrobu szkła, wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne i koronki, możliwość zakupu pamiątek. Spacer po wyspie, czas wolny, powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień III  „Werona i Jezioro Garda”
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Werony. Zwiedzanie z przewodnikiem miasta Romeo i Julii, rzymski amfiteatr, Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuleti ze słynnym balkonem. Przejazd do Sirmione nad jezioro Garda, największe jezioro we Włoszech, spacer po miasteczku ze średniowieczną zabudową z bajkowym zamkiem rodziny Scaglierich, zwiedzanie rzymskiej willi. Rejs prywatnymi motorówkami po jeziorze, przejazd do hotelu w okolicy Garda, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień IV  „Stolica Toskanii – Florencja”
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Florencji. Spacer po zabytkowej części: wnętrza kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, katedra Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta, Wieża Giotta, Piazza ella Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio – Most Złotników ze sklepikami jubilerskimi, czas wolny na zakupy pamiątek. Przejazd autokarem do Rimini do hotelu nad morzem, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień V  „Wypoczynek nad Adriatykiem w Rimini”
Śniadanie, cały dzień na wypoczynek, korzystanie z atrakcji hotelu lub okolicy, obiadokolacja. Wieczorek „bogów rzymskich” w patio przy basenie, nocleg.
 
Dzień VI  „San Marino”
Śniadanie. Wycieczka do San Marino,  zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego, pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury, Brama Św. Franciszka, Grota Kuszników, budynek parlamentu Republiki S. Marino, Bazylika Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino, wieża Guida najstarsza część fortyfikacji średniowieczne miasta. Degustacja regionalnych specjałów i czas na zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień VII   „Asyż i Orivietto”
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Asyżu, zwiedzanie z księdzem miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu, wizyta w bazylice św. Franciszka i kościele św. Klary, spacer po Piazza del Comune. Zwiedzanie Orivieto - miasta Etrusków, usytuowane na wulkanicznej skale, znane przede wszystkim z katedry, arcydzieła włoskiego gotyku, studnia Pozzo di San Patrizio,  „podziemne miasto” – plątanina korytarzy wykutych w tufie. Degustacja słynnych win w winiarni z tego regionu. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu w okolicy, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień VIII  „Watykan i Muzea Watykańskie”
Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem  Watykanu: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska, Bazylika Św. Piotra, Grób Jana Pawła II, Plac Św. Piotra, czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonalia. Przejazd do bazyliki na Lateranie (+ Schody św.) i zwiedzanie bazyliki Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień IX  „Rzym antyczny i barokowy"
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Rzymu antycznego: Forum Romanum, Koloseum(z zewnątrz), Łuk Konstantyna, spacer po najpiękniejszych placach Rzymu, Zamek św. Anioła - plac Navona - Panteon - Parlament - Schody Hiszpańskie - fontanna Trevi - Ołtarz Ojczyzny - Kapitol - Via Fori Imperiali, po drodze dodatkowa przerwa na lody/pizzę przy fontannie Trevi, czas wolny na zakupy pamiątek. Wieczorek folklorystyczny włoski z pyszną kolacją i dobrym winem w restauracji przy Koloseum. Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień X  „powrót do Brukseli”
Śniadanie, wykwaterowanie, Spotkanie z Papieżem ,, Regina Celi,, na Placu św Piotra. Ttransfer na lotnisko. Odprawa pasażerska i bezpieczeństwa. Przelot samolotem do Brukseli, zakończenie wycieczki.

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK