powrót na stronę

główną

 

 
   

                                  Big Apple and Golden West Adventure:

                                      

                                  Los Angeles, Las Vegas, Grand Canyon

 

 

 

 

Dzień 1 - Bruksela– Nowy Jork

Przylot do Nowego Jorku. Powitanie, transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek.

 

Dzień 2 –- Empire State Building, Piąta Aleja, Katedry św. Patryka, Times Square, Broadway

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Nowego Jorku rozpoczniemy od punktu widokowego Empire State Building, jednej z ikon Nowego Jork, następnie odwiedzimy Piątą Aleję, dla wielu kręgosłup Manhattanu. Zwiedzanie katedry św. Patryka oraz Rockefeller Center. Popołudnie spędzimy w Central Parku. Następnie przejdziemy do Grand Central Terminal, jednej z najważniejszych atrakcji Nowego Jorku ze względu na piękno jego budowy. Stamtąd przejdziemy do Times Square, skrzyżowania ulic pełnych neonów, teatrów, firm, aby zakończyć dzień na Broadwayu.

 

Dzień 3 –  Dolny Mnhattan, Ellis Island, World Trade Center, Pomnik 11 Września

Tego dnia skupimy się na Dolnym Manhattanie, od Statuy Wolności do World Trade Center. Po śniadaniu odwiedzimy Statuę Wolności i Ellis Island. Po obiedzie zwiedzanie World Trade Center. Tam zobaczymy, jak odbudowano Nowy Jork po ataku na Bliźniacze Wieże. Pomnik 11 września. Kolejnym obowiązkowym punktem programu jest wejście do obserwatorium One World Trade Center, od 2014 roku najwyższego wieżowca w Nowym Jorku i czwartego najwyższego na świecie. Po zwiedzeniu 1 WTC wejdziemy do Oculus de Calatrava, nowej stacji łączącej Manhattan z New Jersey. Odważna architektura tego budynku nie pozostawi Cię obojętnym. Wewnątrz stacji można robić zakupy w nowym centrum handlowym Westfield World Trade Center.

 

Dzień 4 –  Nowy Jork – Los Angeles

Transfer na lotnisko w Nowym Jorku. Przelot do Los Angeles. Transfer do hotelu. Czas wolny.

 

Dzień 5 –  Los Angeles

Metropolia Los Angeles – miasto w USA nad Oceanem Spokojnym w stanie Kalifornia. Wraz z 88 miastami tworzy drugi co do wielkości obszar metropolitalny w kraju liczący 20 mln mieszkańców (zwany potocznie południowokalifornijskim megalopolis). Los Angeles jest

 

popularnie nazywane Miastem Aniołów (City of Angels). Dzisiaj zwiedzimy: Hollywood, Beverly Hills i Santa Monica. Po południu – Śródmieście Los Angeles z przepiękną nowoczesną katedrą.

 

Dzień 6 – Universal Studios

Uniwersal Studios (często nazywane Universal Pictures albo Universal City Studios) należąca do NBC Universal, jedna z największych amerykańskich wytwórni filmowych. Jego plany produkcyjne rozłożone są w 100 budynkach Universal City Plaza Drive mieszczących się w Universal City (na niepołączonym korporacyjnie odcinku ziemi pomiędzy Los Angeles a Burbank).

 

Dzień 7 –  Los Angeles – Las Vegas

Wyjazd do Las Vegas. Po południu – przyjazd do Las Vegas. Miasto zostało założone w 1905 roku, a prawa miejskie otrzymało w roku 1911. Jest największym amerykańskim miastem założonym w XX wieku. Znane jest jako centrum hazardu i innych rozrywek, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w USA. Las Vegas bywa nazywane Światową Stolicą Rozrywki.

 

Dzień 8 –  GRAND CANYON

WYCIECZKA DO GRAND CANYON

Do Wielkiego Kanionu Kolorado (Grand Canyon of the Colorado) co roku przybywają 3 mln ludzi, a mimo to wyobraźnia człowieka nadal pozostaje wobec niego bezradna. Żadna fotografia, żadne dane statystyczne nie są w stanie przygotować na taki ogrom. Żadne z serwowanych tu atrakcji nie są w stanie dorównać  pierwszemu  osłupieniu, w jakie wprawia ziejąca pod stopami otchłań.

 

Dzień 9 –  Las Vegas

Shopping Time. Wieczorem zaprosimy Państwa na jedno z przedstawień.

 

Dzień 10 –  Las Vegas – Calico – Los Angeles

Po śniadaniu wyjazd do Los Angeles. Po drodze zatrzymamy się w Calico. Calico to miasto-widmo położone w górach Calico w regionie pustyni Mojave w Południowej Kalifornii. Zostało założone w 1881 roku jako miasto wydobycia srebra, a dziś zostało przekształcone w park o nazwie Calico Ghost Town. Przyjazd do Los Angeles. Kolacja.

 

Dzień 11 –   Los Angeles - Bruksela

Pożegnanie z Kalifornią. W południe odlot do Brukseli…

 

 

 

 

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK