planowany wyjazd druga połowa kwietnia 2021

strona główna

Dzień 10. Po Śniadaniu:

Zwiedzanie słynnego klasztoru górskiego Kongobuji. Powrót do Osaki i przejazd do Tokio. Spacer w dzielnicy Akihabara –zadziwiającym skupisku salonów pachinko (i tak nie uwierzą Państwo co to takiego ;), sklepów z elektroniką i komiksami będącym miejscem niedzielnych spotkań przedstawicieli tzw. kultury Otaku. Wizyta w jednym z popularniejszych centrów handlowych w celu dokonania przedostatnich zakupów. Kolacja i nocleg w Tokio.

 

Dzień 11. Po Śniadaniu:

Wylot do Brukseli.

 

 

 

Dzień 9. Po Śniadaniu:

Bagaże nadane do Tokio. Przejazd do Osaki, krótkie zwiedzanie miasta, a stamtąd przejazd do niezwykłego sanktuarium na wyspie Koya. Kolacja i nocleg w buddyjskim klasztorze.

 

Dzień 8. Po Śniadaniu:

Przejazd shinkansenem na drugą z trzech głównych wysp japońskiego archipelagu – Kiusiu. Wizyta w Nagasaki – drugim z miast zniszczonych przez wybuch bomby atomowej. Jest to jednak również miasto szczególnie związane z chrześcijaństwem – jego wielkim sukcesem w XVI wieku i prześladowaniami, które nastąpiły wkrótce potem. Odwiedziny w najstarszym istniejącym kościele katolickim. Jako jedna z pierwszych zorganizowanych grup odwiedzimy miejsca związane z ukrytymi miejscami kultu. W ostatnim czasie zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Fukuoki. Kolacja i nocleg

 

Dzień 7. Po Śniadaniu:

Przejazd do Hiroszimy i Miyajimy – wyspy, gdzie znajduje się główne sanktuarium tradycyjnej religii japońskiego archipelagu - szintoizmu (UNESCO). Po drodze wizyta w Himeji, gdzie znajduje się najsłynniejszy japoński zamek nazywany Zamkiem Białej Czapli. Wizyta w Hiroszimie, gdzie odwiedzimy miejsca upamiętnienia tragicznego wybuchu bombu atomowej (UNESCO). Zobaczymy tzw. Kopułę Bomby Atomowej oraz odwiedzimy Muzeum Pokoju. Kolacja i nocleg w Hiroszimie.

Dzień 6. Po śniadaniu:

Zwiedzanie pobliskiej Nary – pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii. Zwiedzanie niezwykłej świątyni Todaiji (UNESCO) mieszczącej brązowy posąg Buddy oraz spacer po otaczającym ją parku zasiedlonym przez setki łagodnych i łapczywych danieli. Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga (UNESCO). Czas wolny lub szansa na odwiedzenie świątyni Horyuji (UNESCO) - najstarszej drewnianej świątyni na świecie. Kolacja i nocleg w Kioto.

Program.

Dzień 1. Wylot z Brukseli

 

Dzień 2.

Przylot do Tokio na lotnisko Narita.  Przejazd koleją do centrum miasta. Zwiedzanie Tokio. Podczas pobytu w Tokio wjedziemy na punkt widokowy Tokyo Metropolitan Gov. Bldg, staniemy na słynnym skrzyżowaniu Shibuya, popatrzymy na Pałac Cesarski. Kolacja i nocleg w Tokio.

Dzień 3. Po śniadaniu :

Wycieczka autokarowa do pierwszej siedziby ery shogunatu - Kamakury oraz Hakone – słynnego kurortu położonego w Parku Narodowym Fuji-Hakone-Izu. Wizyta w Kamakurze - nadmorskim miasteczku, którego wielką atrakcją jest świątynia z wielkim mosiężnym pomnikiem Buddy (UNESCO). Lunch. Przejazd w rejon Hakone. Rejs po jeziorze z widokiem na Górę Fuji (UNESCO) będącą symbolem Japonii. Kolacja ncleg w Tokio.

Dzień 4.Po śniadaniu:

Przejazd szybkim pociągiem do Kioto. Zwiedzanie Kioto – stolicy Japonii do 1868 roku, miasta tysiąca świątyń – jednego z największych na świecie skupisk cudów architektury. W 2014 roku Kioto zostało ogłoszone najpiękniejszym miastem świata. Zobaczymy między innymi Zamek Nijo (UNESCO), niezapomnianą świątynię Złotego Pawilonu oraz symbol miasta - świątynię Kyomizu (UNESCO). Kolacja i nocleg w Kioto.

 

Dzień 5. Po śniadaniu:

Dalsze zwiedzanie miasta tysiąca świątyń. Odwiedzimy Fushimi Inari z setkami cynobrowych bram torii, jak również ogród Ryoan-ji (UNESCO) – najsłynniejszy na świecie przykład kamiennego ogrodu. Kolacja i nocleg w Kioto.

Pan Marek Dorosz

Organizator: Krzysztof Matys Travel

Jak wszystkie wyspiarskie kultury Japonia oferuje opowieść oryginalną. Japonię dodatkowo pyszną. W przeciągu 11 dni w Japonii pragnę podzielić się z Państwem zachwytem nad kilkunastoma obiektami wpisanymi na listę UNESCO, pokazać to co uznałem za najwartościowsze w założonych krótkich ramach czasowych i surowej regule budżetu. Uważam, że program daje szansę zachwycić się Japonią – krajem, który w oryginalny sposób łączy dawne z nowoczesnym, równie często zachwyca, co śmieszy, bezrefleksyjnie naśladuje, a jednak pozostaje przy własnej tradycji. Program w swej zasadniczej części klasyczny, ale gdy 95% grup kończy na Hiroszimie proponuję udać się dalej na południowy-zachód do Nagasaki. Miejsce, którego nie zapomnicie nigdy.

Piotr Karpiński

autor programu i pilot grupy

JAPONIA 2021

 

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK