powrót na stronę

główną

Chcemy, żeby wycieczka była też okazją do poznania kraju od tej strony. A akurat Gruzja i Armenia mają wiele do zaoferowania. Będzie to kulinarna uczta! Jedna kolacja w Gruzji i jedna w Armenii przy muzyce na żywo i w towarzystwie wina. Poza tym degustacje wina w Gruzji, a w Armenii degustacja koniaków w słynnej wytwórni Ararat.

HoteleDobrej jakości, czyste, wielokrotnie zostały przez nas sprawdzone. Pokoje z łazienkami, na wyposażeniu są również ręczniki. Co ważne, są dogodnie położone, w centrach miast, a nie gdzieś na peryferiach, z których ciężko gdziekolwiek dotrzeć. W Tbilisi hotel znajduje się w obrębie starego miasta! Wieczorem, w wolnym czasie turyści mogą spacerować po pięknie oświetlonej starówce. W Batumi blisko plaży, centrum i nadmorskiego deptaka. W Erywaniu w centrum miasta, dzięki czemu wieczorem można przespacerować się na plac Republiki (spektakl światło i dźwięk – grające fonatnny) oraz do pięknie oświetlonych Kaskad, które wcześniej zwiedzimy w ciągu dnia. Nad Sewanem hotel znajduje się tuż przy brzegu jeziora, z pięknym widokiem na jedno z największych górskich jezior świata.

 

Restauracje i degustacje

Preferujemy kolacje w tradycyjnych restauracjach. Unikamy hotelowego jedzenia. Naszym grupom wybieramy dobre, klimatyczne restauracje serwujące typową miejscową kuchnię.

 

Pozostałości katedry Zwartnoc i widok na górę Ararat

Batumi

Na pewno przypomnimy tu sobie słynną piosenkę Filipinek, która niegdyś tak bardzo rozsławiła kurort nad Morzem Czarnym. Oczywiście odwiedzimy piękny Ogród Botaniczny, skąd rozpościera się piękny widok na morskie wybrzeże oraz zobaczymy słynne „herbaciane pola Batumi”. Wieczorem polecamy spacer nadmorskim bulwarem (jest pięknie oświetlony) oraz spektakl grających fontann. Batumi wywiera też duże wrażenie dzięki ciekawej nowoczesnej architekturze. W wolnym czasie chętni będą mogli udać się do miejscowego delfinarium.

Wardzia

Położony w górach, skalny, zabytkowy kompleks wywiera niezapomniane wrażenie. Jest to jedno z tych miejsc, które na pewno się zapamięta. W okolicy znajduje się również piękny carski kurort Bordżomi, gdzie oczywiście spróbują Państwo słynnej mineralnej wody leczniczej.

Sewan

Jedno z największych górskich jezior na świecie, położone na wysokości ok. 1900 m n.p.m., zwane też „morzem” lub „perłą Armenii”. Nad Sewanem spędzą Państwo jedną noc, a hotel położony jest nad samym brzegiem jeziora!

 

Erywań i okolice

Stolica Armenii zdumiewa turystów rozmachem, nowoczesnością i wyjątkową architekturą zbudowaną z różowego tufu (skamieniałego pyłu wulkanicznego). Z ulic miasta widać wielką górę Ararat, na której osiąść miała arka Noego. Wielką atrakcją są też okolice stolicy, w tym niesamowita świątynia w Garni (I wiek naszej ery!) oraz pozostałości katedry Zwartnoc, która po tym jak została wzniesiona w VII wieku, uznana została za najpiękniejsza budowlę chrześcijańskiego świata.

 

Batumi

Kilka słów o niektórych atrakcjach:

Kachetia, czyli centrum gruzińskiego winiarstwa, tu znajduje się słynny winiarski region - dolina Alazani (główne miejsce uprawy winorośli) oraz piękne miasteczko Signagi. Poza zwiedzaniem, miło spędzimy też czas w tradycyjnej winiarni, gdzie zjemy kolację. Na stole pojawią się gruzińskie specjały i tradycyjnie wytwarzane wino „tetri”. Tajemnica tego wyjątkowego trunku tkwi w sposobie jego wytwarzania w glinianych kwewri zakopanych w ziemi. Zobaczą Państwo najstarszą na świecie nadal praktykowaną metodę produkcji wina. To coś absolutnie unikatowego. Tym bardziej godne uwagi, że sztuka winiarska narodziła się właśnie tu, na Południowym Kaukazie, a udowodniona archeologicznie historia wina na terenie Gruzji sięga 7 tys. lat wstecz!

 

Kachetia jesienią, pierwsza połowa października to okres winobrania

WYCIECZKA GRUZJA ARMENIA 2020

 

 

Informacje

Program naprawdę dobrze pomyślany. Zobaczymy najważniejsze i najciekawsze miejsca, w tym: Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Gori, Mcchetę, Kazbegi, Kachetię, Wardzię, Bordżomi, Erywań, Eczmiadzyn oraz jezioro Sewan. Co ważne, tempo wycieczki jest dostosowane do lokalnych warunków. Nie spieszymy się nadmiernie. Gruzja i Armenią to takie kraje, w których trzeba mieć czas również na to, by cieszyć się miejscowym wyśmienitym jedzeniem i trunkami. Będzie tez okazja, żeby posłuchać wyśmienitej lokalnej muzyki na żywo oraz zatańczyć do gruzińskich i ormiańskich rytmów.

 

Cminad Sameba, klasztor z XIV wieku malowniczo położony u stóp góry Kazbek

 

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK