*Program będzie jeszcze modyfikowany

DUBAJ,  ABU DHABI,  SZARDŻA,  RAS AL KHAIMAH,OMAN

proponowany wyjazd  03.03.2023 - 10.03.2023 ( 8 dni)

EMIRATY ARABSKIE 2023

Program wycieczki:

Dzień 1. Zbiórka na lotnisku w Brukseli. Bezpośredni przelot do Dubaju. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu 3*.

 

Dzień 2. Zwiedzanie Dubaju - miasta-symbolu aspiracji ku nowoczesności. W 2020 roku pod względem ilości wieżowców ZEA zrównały się z Japonią, zaś Dubaj wydaje się stanowić wyzwanie rzucone naturze i ludzkiej wyobraźni. Podczas zwiedzania miasta będziemy starać się nie tylko podziwiać spektakularne i zadziwiające projekty, co starać się znaleźć uzasadnienie dla ich istnienia w tej części świata. Chętni będą mieli szansę na wjazd na taras widokowy na najwyższym wieżowcu świata – Burj Khalifa, kolejką monorail udamy się na sam kraniec Palm Jumeirah – zabudowanego licznymi rezydencjami i hotelami archipelagu sztucznych wysp w kształcie 16-ramiennej palmy daktylowej. Co wyjątkowe, znajdziemy czas, aby udać się na prawdopodobnie najbardziej spektakularny taras widokowy w mieście – The View at the Palm, skąd można zobaczyć w pełni skalę palmowego projektu. Udamy się również do Medinat Souk, skąd roztacza się piękny widok na kolejny symbol Dubaju – Burj-Al Arab – budynek w kształcie żagla mieszczący ultra-luksusowy hotel. Zwiedzanie starej dzielnicy miasta, w tym słynnego targu złota i przypraw. Nocleg w hotelu 3*

 

Dzień 3. Nasze podróże cechuje chęć poznawania świata nie tylko takim, jakim chciałby być, ale jakim jest, stąd obecność w programie Szardży – najbardziej konserwatywnego emiratu kraju (jedyny, w którym obowiązuje całkowita prohibicja). W przeciągu kilkugodzinnego zwiedzania odwiedzimy tamtejsze słynne targi oraz Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Spacer po dubajskiej dzielnicy Marina. Nocleg w hotelu 3*.

 

Dzień 4. Przejazd do eleganckiego Abu Dhabi. Zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Drugie największe miasto Emiratów obrało nieco mniej ekstrawagancką niż Dubaj drogę promocji w świecie. Wieżowcom i kapiącym złotem hotelom towarzyszą projekty kulturowe – w tym Dom Rodziny Abrahamowej – kompleks budynków na rzecz tolerancji, mieszczący w sobie świątynie trzech religii abrahamowych – islamu, chrześcijaństwa i judaizmu oraz spektakularny Luwr Abu Dhabi – pierwsze w świecie islamskim muzeum o charakterze uniwersalnym i jednocześnie największy francuski projekt kulturalny poza granicami Francji. Przewidujemy nie tylko foto-stop, ale zwiedzanie tego wyjątkowego muzeum. Podczas naszego zwiedzania miasta odwiedzimy oszałamiający pałac prezydencki - Qasr al-Watan oraz największy w kraju meczet szejka Zayeda. Powrót i nocleg w Dubaju.

 

Dzień 5. Czas wolny na zakupy lub indywidualne poznawanie miasta, jak np. wizyta w nowo-otwartym muzeum przyszłości. Przejazd do Ras Al Khaimah – czwartego z odwiedzanych emiratów , który stawia na wypoczynek na plażach Zatoki Arabskiej. Kolacja i nocleg w 4* hotelu w Ras Al Khaimah.

 

Dni 6-8. Dwa dni z przeznaczeniem na marcowy wypoczynek na słonecznej plaży lub atrakcje fakultatywne. CaŁodzienny rejs do OMANU .Kolacje i noclegi w 4* hotelu w Ras Al Khaimah.

 

Dzień 8. Przed świtem transfer na lotnisko w Dubaju. Powrót do Brukseli.

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK