str.główna

 WYJAZD 06.02. 2025 ( 12 dni )

KUBA PERŁA KARAIBÓW 2025

6.02.2025 Dzień 1 CZWARTEK

Wylot samolotu z Brukseli do Madrytu o godz. 07:05. Godz. 16.55 Przylot do Hawany. Powitanie na lotnisku. I przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu 4* na 4 noce. Kolacja w hotelu. PO KOLACJI SPOTKANIE INTEGRACYJNE. Nocleg.

 

 

7.02.Dzień 2 PIĄTEK

Śniadanie. Wycieczka KLASYCZNYMI OLDSMOBILAMI po stolicy Kuby (11 kabrioletów x 2 godziny): Zwiedzanie metropolitalnych oraz nowoczesnych dzielnic miasta w tym rejonie, Miramar, Placu Rewolucji, Uniwersytet, budynek Kapiltolu , Av Prado, Teatr Narodowy, dawny Pałac Prezydencki. Kontynuacja wycieczki do kolonialnej części miasta , zwiedzanie na pieszo : Muzeum Rumu, kościół św Franciszka, Plac Broni,.Katedra, (Mojito w słynnym barze La Bodequita del Medio), powrot do hotelu kolacja , nocleg.

 

 

8.02 Dzień 3 SOBOTA :

Śladami Hemingwaya. Śniadanie w hotelowej restauracji. Wyjazd na zwiedzanie dawnego domu Ernesta Hemingwaya ( FINCA VIGIA) Transfer do Cojimar Village na wycieczkę panoramiczną. Powrót do hotelu. KOLACJA w hotelu. WYJAZD NA KABARET PARISIEN Po show powrót do hotelu. Nocleg.

 

 

9.02 Dzień 4 NIEDZIELA:

Wycieczka Pinar del Rio - Vinales Po śniadaniu w hotelowej restauracji wyjazd do miasta Pinar del Rio, które znajduje się w zachodniej części kraju, w którym można znaleźć najlepsze plantacje tytoniu na świecie. Wizyta na plantacji tytoniu; Kontynuacja wycieczki do Vinales Valley, tam zatrzymamy się na punkcie widokowym „Los Jazminez ", aby podziwiać niepowtarzalny i malowniczykrajobraz doliny, jak skaliste szczyty i formacje, które zostały kapryśnie umieszczone przez naturę. Dalsza wycieczka autobusem do "La Cueva del Indio ", gdzie będziemy mogli doświadczyć niewątpliwie ekscytującego doświadczenia, jakim jest spływ tradycyjnymi łodziami wzdłuż podziemnej rzeki, która przepływa przez wnętrze niektórych gór Haystack Hillock. Wizyta przy „ Muralu Prehistorycznym. Powrót do Hawany, kolacja , nocleg.

 

 

10.02.Dzien 5 PONIEDZIAŁEK : HAVANA – GUAMA – CIENFUEGOS - TRINIDAD

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do TRINIDADU przez Cienfuegos i postój w GUAMA (Park Narodowy Montemar) na wycieczkę łodzią po "Lagunie Skarbów" i repliki Wioski Indiańskiej Przeprawa łodziami przez jezioro do wioski Indian Tainos, w której znajduje się skansen. Wizyta na Farmie Krokodyli Fiesta Campesina w Guama – Dla chętnych lunch z mięsem krokodyli (koszt ok. 15 euro). Postój w mieście Cienfuegos na zwiedzanie. Piękno jego historycznego centrum sprawiło, że Cienfuegos zyskało miano "perły południa". Zwiedzanie Parque Jose Marti, głównego placu wyłożonego budynkami reprezentującymi najlepsze przykłady architektury miasta z XIX i XX wieku, teatru Tomas Terry, Palacio Ferrer i Palacio de Valle, niezwykłych budynków zbudowanych w latach 1912-1917 Kontynuacja podróży do Trinidadu. Zakwaterowanie w hotelu 4* w Trynidadzie na 2 noce. Kolacja i nocleg.

 

 

11.02 Dzień 6 WTOREK: TRINIDAD

Po śniadaniu Wyjazd autokarem i zwiedzanie miasta Trinidad, uznanego przez UNESCO za światowe dziedzictwo kultury w 1988 roku. W programie zwiedzania Muzeum Romantyzmu, które przedstawia styl życia i architekturę kolonialnej przeszłości Trynidadu oraz La Canchanchara, stary dom z XVIII wieku, w którym skosztujemy unikalnego trynidadzkiego koktajlu rumowego, robionego na bazie soku z trzciny cukrowej. Wizyta w The Valley of the Sugar Mills ze starymi plantacjami cukru i wieżą Iznaga. Ta historyczna dolina, podobnie jak Trynidad, jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kolacja. Nocleg.

 

 

12.02.Dzień 7 ŚRODA :TRINIDAD - STA.CLARA -VARADERO

Po śniadaniu przejazd do Santa Clara, miejsca ostatniego spoczynku "Che" Guevary. Po przyjeździe zwiedzanie mauzoleum i muzeum poświęconego jego życiu Przejazd do Varadero Zakwaterowanie w hotelu 5* z opcją all inclusive na 4 noce. Hotel Melia Varadero. Kolacja, nocleg

 

 

13.02.Dzień 8 CZWARTEK :

Pobyt w Varadero. Dla chętnych wycieczka katamaranem, dodatkowo płatne : Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Marina Gaviota, gdzie wsiądziemy na katamaran do Cayo Blanco. Muzyka i rozrywka na pokładzie. Otwarty bar podczas rejsu na katamaranie. Po przybyciu do delfinarium mamy możliwość poobcować z delfinami. Następnie zatrzymamy się przy rafie koralowej, gdzie klienci będą mieli okazję doświadczyć zapierającej w piersiach podwodnej scenerii. Przybycie na Cayo Blanco, która jest całkowicie dziewiczą wyspą bez żadnego z typowych znanych udogodnień takich jak elektryczność, bieżąca woda itp. Czas na relaks na plaży Key. Lunch w cenie rejsu Po obiedzie płyniemy z powrotem do Marina Gaviota. Transfer z powrotem do hotelu.

 

 

14.02 Dzień 9 PIĄTEK

Pobyt w Varadero w opcji all inclusive

 

 

15.02.Dzień 10 SOBOTA

Pobyt w Varadero w opcji all inclusive

 

 

16.02Dzień 11 NIEDZIELA

Rano czas wolny, o 12.00: wymeldowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Hawanie(5 godzin przed lotem). Wylot przez Madryt Godz. 18.55.

 

 

17.02Dzień 12 PONIEDZIAŁEK Przylot do Brukseli o godz. 18:55

 

 

WLICZONE W CENĘ:

- przelot na trasie Bruksela – Madryt – Hawana – Madryt – Bruksela, - zakwaterowanie: 10 noclegów zgodnie z powyższym opisem, pokoje 2-osobowe, hotele 4*, a w Varadero hotel 5* - hotel Melia Varadero; - wyżywienie: śniadania i kolacje, a w Varadero all inclusive; - transport autokarem podczas realizacji całego programu;

- usługa pilota wycieczki;

- usługa lokalnego przewodnika w dniach 1-7 (bez pobytu w Varadero);

- ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż; - obowiązkowe składki na TFG i TFP.

 

DODATKOWO PŁATNE NA MIEJSCU: 290 EUR/osoba

- wiza kubańska;

- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz pozostałe koszty 

- napiwki dla kierowcy, obsługi restauracji,

- bagażowych w hotelach 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA

            NASZEWYJAZDY.EU

                   BRUKSELA

             Rok założenia 1991

Facebook - naszewyjazdy.eu

kontakt e-mail marek@naszewyjazdy.eu

Nr tel. 0495481976 MAREK